Serdivan'da yüzde 38.18 oy alan CHP Serdivan Belediye Başkan adayı Aydoğan Arslan'a karşı yüzde 40.32 oy alan Cumhur İttifakı adayı Osman Çelik Serdivan'ın yeni belediye başkanı oldu.

Osman Çelik'in kazanması sonrasında CHP, sandıklarda oy sayımında usulsüzlük yapıldığını öne sürerek seçim sonuçlarına itiraz etmiş ancak İl Seçim Kurulu da yasal süre olan üç günlük sürenin bitimine saatler kala CHP'nin itirazını reddetmişti.

Osman Çlei̇k (20)
MAZBATASINI ALDI
İl Seçim Kurulu'nun bu kararı sonrasında Cumhur İttifakı'nın adayı olarak Serdivan Belediye Başkanı seçilen Osman Çelik, Serdivan Belediye Başkanlığı’na seçilen Osman Çelik bugün Sakarya Adliyesi’nde coşkulu bir kalabalıkla mazbatasını aldı.

Osman Çlei̇k (21)
"İŞE KOYULACAĞIZ"
Mazbata töreni sonrasında konuşan Başkan Çelik, "İlçe Seçim Kurulundan mazbatamızı aldık. Serdivan‘ı Türkiye yüzyılı hedeflerine ulaştırmak, daha iyi, daha yaşanabilir hale getirmek için var gücümüzle işe koyulacağız. Rabbim Serdivan’a en güzel şekilde hizmet etmeyi nasip etsin" ifadelerine yer verdi.

Osman Çlei̇k (22)
Mazbatasını aldıktan sonra Serdivan Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen devir teslim töreniyle görevi önceki Başkan Yusuf Alemdar'dan devraldı.

“İsrail’i devlet olarak tanıma kararını iptal edin!” “İsrail’i devlet olarak tanıma kararını iptal edin!”

G Kjn H S A Wk A E Li2H
"DEVRETMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM"
AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığı’nda toplanan konvoy, Çelik’i devir teslim töreni için Serdivan Belediyesi’nde karşılandı. Törende konuşan başkan Yusuf Alemdar, "Zeki Başkanımdan devralıp 15 yıl boyunca onurla sürdürdüğüm Serdivan Belediye Başkanlığı görevimi bugün itibariyle mazbatasını alarak görevine başlayan Osman kardeşime devretmenin mutluluğunu yaşıyorum. Serdivanımız için hayırlı uğurlu olsun, Allah hayırlı hizmet yapmayı nasip etsin." dedi.

G Kjn H S E W8 A A B Uc
Törenle Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yusuf Alemdar'dan görevi teslim alan Osman Çelik, Serdivan Belediye Başkanlığı görevine resmen başlamış oldu.