Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, projeleri arasında yer alan Bilim Merkezi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Bilim Merkezi ile birlikte planetaryum da inşa edeceklerini açıklayan Alemdar, adeta bir eğitim kampüsü olacak projeden büyük heyecan duyduğunu kaydetti. Alemdar, çocukların ve gençlerin bilimle, teknolojiyle buluşacağı merkezde nice isimlerin yetişeceğini belirtti.

Sakarya Bilim Merkezi Ve Planetaryum Sehre Cok Yakisacak (4)
ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN SAKARYA BİLİM MERKEZİ
Sakarya Bilim Merkezi projesinin bilim insanlarının yetişmesine fırsat sunacağını ifade eden Başkan Adayı Alemdar,Milli Teknoloji Hamlesi çocuklarımızın, gençlerimizin bilime ve teknolojiye olan ilgisini gözler önüne serdi. Bu ilgiye kayıtsız kalmamız mümkün değildi. Projelerimizi hazırlarken çalışma arkadaşlarıma Sakarya’ya bir Bilim Merkezi kazandırmamız gerektiğini ifade ettim. Hazırlığımızı yaptık ve projemizi açıkladık. Ayrıca bir planetaryuma da projemizin içerisinde yer verdik. İnşallah milletimizin desteğiyle göreve geldiğimizde hızla hayata geçireceğimiz projelerden biri de Sakarya Bilim Merkezi olacak” dedi.

Sakarya Bilim Merkezi Ve Planetaryum Sehre Cok Yakisacak (3)
"DENEYLER, UYGULAMALI EĞİTİMLER İLE KÂŞİFLER YETİŞECEK"
Projenin detaylarına da açıklamalarında yer veren Başkan Adayı Alemdar, “Atölye ve laboratuvarlarımızda; bilim üreten, girişimcilik ruhu kazanan gençler yetişecek. Deneyler yapılacak, uygulamalı etkinlikler ile bilim ve teknolojide farkındalık oluşacak. Tematik sergiler, açık hava sergileri, gözlem alanları, laboratuvarlar ile çocuklarımız, gençlerimiz keşfe çıkacak. Teknolojiden astronomi ve havacılığa, doğa bilimlerinden matematiğe, tasarıma ve robotik kodlamaya kadar geniş yelpazede atölyeler olacak” diye konuştu.

Sakarya Bilim Merkezi Ve Planetaryum Sehre Cok Yakisacak (2)
"HAYAL EDEN, ARAŞTIRAN, GELİŞTİREN VE ÜRETEN BİREYLER"
Başkan Adayı Yusuf Alemdar, “Bilim Merkezi ile gelecek nesillerimize ilham olacağız. Tüm düşüncemiz, ümidimiz bu merkezde nice isimlerin yetişmesidir. Ülkemizde bilime ve teknolojiye yönelik atılan adımları inşallah biz de Sakarya olarak destekleyecek, şehrimizdenhayal eden, araştıran, geliştiren ve üreten bireylerin yetişmesine katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.