Olay, 17 Aralık gece saat 01.10 sıralarında Adapazarı ilçesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan alkollü eğlence mekanının içerisinde meydana geldi. İddiaya göre, aynı cadde üzerinde bulunan iki ayrı eğlence mekanının kapanması sonrasında sahipleri ve çalışanları arasında müşteri mevzusu yüzünden tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü.

silahli_catismada_gozaltına_alinan_14_kisi_adliyeye_sevk_edildi (5)
İki tarafın birbiriyle girdiği ve dakikalarca süren silahlı çatışma esnasında 21 yaşındaki Ahmet Toykar hayatını kaybederken, M.Ş., C.Y., N.C., B.G., İ.K. ve T.K. isimli 6 kişi de yaralandı.

Mangal kömürü üretim tesisinde yangın! Mangal kömürü üretim tesisinde yangın!

silahli_catismada_gozaltına_alinan_14_kisi_adliyeye_sevk_edildi (6)
20 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI
Polis ekipleri iki mekan ve yaralıların kaldırıldıkları hastane çevrelerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Konuya ilişkin geniş çaplı inceleme başlatan polis ekiplerince 6’sı hastanede tedavi altında olmak üzere toplam 20 şüpheli gözaltına alındı. Çıkan çatışmada yaralanan ve haklarında gözaltı kararı verilen 6 yaralının da hastanedeki tedavileri sonrası emniyet müdürlüğüne götürüleceği öğrenildi.

silahli_catismada_gozaltına_alinan_14_kisi_adliyeye_sevk_edildi (4)
Şüphelilerden 14’ü, emniyetteki tamamlanan işlemleri sonrasında geniş güvenlik önlemleri ile adliyeye sevk edildi. Çatışmanın yaşandığı mekanda ekipler 30’a yakın kovan bulurken, kavgada kullanıldığı düşünülen 7 tabanca ve 2 tüfekte ele geçirildi.

silahli_catismada_gozaltına_alinan_14_kisi_adliyeye_sevk_edildi (3)
DEHŞET ANLARI KAMERALARA YANSIMIŞTI
Olay anı ise mekanın güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, mekanın içerisinde iki grup arasında yaşanan tartışmanın, yerini bir anda silahlı kavgaya bıraktığı anlar yer aldı. Silahların çekilmesiyle birlikte kalabalığın dağıldığı ve sonrasında çatışmanın dakikalarca sürdüğü anlar görüntülere an be an yansıdı. Yaralanan bir kişinin taşındığı ve çatışma anında bir kişinin ise tezgahın arkasında korku dolu şekilde saklanması da dikkatlerden kaçmadı.