Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yeni görevlendirmeler Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yeni görevlendirmeler

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, ulaşım alanında hayata geçirilecek çalışmalara dair bilgi verdi. Özellikle toplu taşıma da gerçekleştirilecek projelere yer veren Alemdar, çevre dostu ve konforlu araçların vatandaşların hizmetine sunulacağını belirtti. İhtiyaç durumuna göre ilçelere yeni terminallerin inşa edileceğini belirten Alemdar, mevcut terminallerin de yeniden yapılandırılacağını dile getirdi.
Toplu Tasima Mujdesi2

“İlçelerimizde yer alan toplu taşıma terminallerini yeniden yapılandıracağız”
Açıklamalarında kaliteli ve güvenli ulaşım vurgusu yapan Alemdar, “Şehirlerin gelişmişlik endekslerinde ulaşım ve toplu taşıma kültürü en önemli göstergelerden biridir. Bu konuda özellikle ilçelerimizde yer alan toplu taşıma terminallerini yeniden yapılandıracak ve ihtiyaç olan bölgelere yeni terminaller inşa edeceğiz. Aynı zamanda toplu taşıma konforunu artırarak ilçelerimizden şehir merkezine ulaşımı kolaylaştıracağız. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ortaya koyduğumuz projelerimizde hemşehrilerimizin kaliteli ve güvenli bir ulaşım hizmeti alması önceliklerimiz arasında yer almaktadır” dedi.
Toplu Tasima Mujdesi3

“Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hareket edeceğiz”
Alemdar, yeni dönemde toplu taşıma filosunun hızla yenileceğini ifade ederek, “Sakarya’mızın nüfusu her geçen gelişiyor. Dolayısıyla bizler de bu gelişimi sağlıklı bir şekilde takip etmek durumundayız. Toplu taşıma alanında yürüteceğimiz çalışmalarda her zaman ifade ettiğimiz gibi, belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak şehrimizin tüm dinamikleriyle birlikte karar vereceğiz. Şehirlerde şu anda toplu taşıma vatandaşlarımızın en çok tercih ettiği ulaşım araçlarının başında geliyor. Bu kapsamda ihtiyaca cevap vermeyen araçların yerine yeni, çevre dostu ve konforlu araçları hızla filomuza dahil edeceğiz. Aynı zamanda vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda hareket ederek bilimsel bir anlayışla sorunların çözümüne odaklanacağız” diye konuştu.