DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ!
Söğütlü'de bulunan iş yerlerini arayarak Terörle Mücadele Gazileri ve Şehit Yakınları Derneği adı altında yardım topladığı iddia edilen şahıslar Jandarma tarafından yakalandı. Söğütlü'de bulunan Organize Sanayi bölgesindeki işletmeleri arayarak kendisini Jandarma Personeli olarak tanıtan kişi “Terörle Mücadele Gazileri ve Şehit Yakınlarına yardım topluyoruz, sizin de desteğinizi bekliyoruz” diyerek makbuz karşılığı alt limiti bin 500 TL olmak üzere toplamda 4 bin 500 TL yardım topladılar.

14 ADET SUÇ KAYDI
Son dönemlerde telefon dolandırıcılığının artması sebebiyle şüphelenen işletme sahiplerinin Jandarmaya ihbarda bulunması üzerine Söğütlü İlçe J.K.lığı ve JASAT ekipleri ihbarı değerlendirerek şahısları takibe aldı. Şüphelilerden 14 adet suç kaydı olduğu belirlenen B.Ö. (E/32) Sakarya’da yakalanarak gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.  

SAKARYA'DA VE İZMİR'DE
Yapılan araştırmalar neticesinde, bağlantılı oldukları tespit edilen E.D. (E/42) Sakarya'da yol kontrol ve arama noktasında, A.E. (E/55) ikamet ettiği İzmir ili Menemen ilçesinde yakalandı. Şüpheliler E.D. (E/42) ve A.E. (E/55) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Cezaevine gönderildi.

Otoyolda araç yangını! Otoyolda araç yangını!

JANDARMA UYARDI
Sakarya İl jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımız şunu bilmelidir ki; hiçbir Jandarma Personeli, kurumu veya şahsı adına Jandarma kimliğini kullanarak yardım talebinde bulunmaz. Bu tür olaylarla karşılaşan değerli vatandaşlarımız mutlaka 112 Acil Çağrı Merkezi hattını arayarak ihbarda bulunmalı ve suçlularla mücadelede Kolluk Kuvvetlerinin yanında olmalıdır" dedi.