Olay, 12 Nisan günü Kocaeli'nin Darıca ilçesi İstasyon Caddesi üzerinde bulunan kahvehanede meydana geldi. İddiaya göre Arda Yücel Ekşioğlu ile Y.T. isimli şahıs sosyal medya üzerinden tartıştı. Olayın büyümesi üzerine karşı taraf harekete geçti.

A W190044 01
KAR MASKELERİYLE GELDİLER
17 yaşındaki C.Ş. ile Y.T. kar maskelerini takarak, çalıntı motosiklet ile Arda Yücel Ekşioğlu'nun bulunduğu kahvehaneye geldi. Silahı çeken Y.T. kahvehaneye ateş etti. 8 kurşunun isabet ettiği kahvehanede Arda Yücel Ekşioğlu hayatını kaybetti ve olayın ardından iki zanlı kaçarak bölgeden uzaklaştı.

Sosyal Medyadaki Tartisma Kanli Bitti
Cinayetin ardından Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri harekete geçti. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, iki zanlının şehir dışına kaçtığı belirledi. Teknik ve fiziki takibin ardından cinayet zanlısı Y.T. Mersin'de, motosiklet sürücüsü C.Ç. ise Sakarya'da yakalandı.

A W190044 03
İki zanlının kaçmasına yardım ettikleri iddia edilen R.Ç., İ.A., M.İ.A., E.Ö. ve İ.K.T ise İstanbul, Sakarya, Mersin ve Kocaeli'de düzenlenen operasyonla yakalandı. A.Ö. ise polis ekiplerinin rutin kontrolleri sırasında gözaltına alındı.

KERESTE ATÖLYESİ ALEV ALEV YANDI! KERESTE ATÖLYESİ ALEV ALEV YANDI!

Öte yandan yakalanan 8 zanlı adliyeye sevk edildi.