MAHALLE KÜLTÜR EVİ

Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, kamuoyuna açıkladığı projelerin detaylarını paylaşmaya devam ediyor. Gittikleri her yerde genel nitelikli projelerin yanı sıra bölgeye özgü lokal projelerinden de bahseden Çelik’in sosyal, kültürel, spor ve şehircilik alanında hazırladıkları çalışmalarıvatandaşlardan da büyük beğeni görüyor. Beğenilen projelerin başında ise Mahalle Kültür Evi projesi geliyor. Projenin temel dinamiğinde mahalle kültürünün yaşatılmasının yer aldığını belirten Osman Çelik, “Komşuluk ve mahalle bilincini arttıracak, paylaşma ve dayanışmayı pekiştirecek ve değerlerimizi yansıtacak olan bu projede sosyal donatı farklılıkları Serdivan’a büyük değer katacak” diye konuştu.

414

MAHALLE AİDİYETİNİ YAŞATACAĞIZ

Birçok fonksiyonun aynı anda ve tek mekanda karşılayabileceğini dile getiren Osman Çelik, “Her alanda günün şartlarına uygun, beklentileri ve talepleri esas alan anlayışla hazırladığımız projelerimizle milletimizin huzurundayız. Ayakları yere basan projelerimizle vatandaşlarımızın karşısındayız. Yaşanabilir Serdivan için projemiz, bir projeden daha fazlası olacak. Kültürleri, geleneklerimizi ve mahalle aidiyetini yaşatacakbu güzel mekânlar,hemşerilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek. Tamamlandığında da buralarda vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz” dedi.

ÇOCUK KREŞİ GELİYOR

Kültür Evi projesinin birçok fonksiyona sahip olacağını dile getiren ve çalışan ailelerin en önemli beklentilerinin de burada karşılanacağını belirten başkan adayı Çelik, “Çalışan anne ve babalarımızı da bu projeye dahil ettik. Onların gözü arkada kalmasın, gönül rahatlığıyla işlerine gidebilsinler diye biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten çekinmeyeceğiz.Bu kapsamda kültür evlerimiz içerisinde hizmet verecek olan çocuk kreşlerimiz de önemli bir eksikliği gidermiş olacak. Bu konuda anne ve babalardan gelen yoğun talepleri biz kendimize görev olarak aldık. Ekibimizle birlikte çalıştık, hazırlandık ve planladık. Onların hayatlarını kolaylaştıracak adımları hemen atacak ve projemizi  ivedilikle hayata geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 11.54.10TAZİYE-NİKAH-KINA-KIZ İSTEME SALONLARI

Kültür evlerinde ayrıca kız isteme, kına ve nikah törenlerinin yapılacağı salonlar da olacağını dile getiren başkan adayı AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, “Bu evlerimiz ayrıca taziye geleneğimizi de sürdüreceğimiz alanlar olacak. Taziye evi olarak hemşehrilerimize tahsis edilecek. Mahallelerimizin en görkemli şenlikleri olan kız isteme, kına ve nikah merasimleri de yine kültür evlerimiz içerisinde yapılabilecek.” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 11.52.24

GELİN BU SEVDAYA BİRLİKTE EVET DİYELİM

Zayn 5’inci yaş gününü bakın nasıl kutladı Zayn 5’inci yaş gününü bakın nasıl kutladı

Çelik projenin mahallelerin kültür ve sosyal yaşamında olumlu etkileri olacağının bir kez daha altını çizerek, “Projemiz mahallelerimize çok yakışacak. Sosyal hayata, kültürel yaşama pozitif katkı sunacak.Bizim bir ifademiz var. Bunu sadece laf olsun diye söylemiyoruz. Biz diyoruz ki! Merkez mahallelerimizde olan tüm hizmetlerin aynıları en uç mahallemizde de olacak. Bunun sözünü buradan veriyoruz. Bunun kontrolü, takibi de bizlere güvenen hemşehrilerimizde olacak. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizi bir kez daha bu Pazar gerçekleşecek olan seçimlerde sandıklara, oy vermeye davet ediyorum. Gelin Serdivan’ımızda hepimiz söz sahibi olalım. Hepimiz birlikte karar verelim. Serdivan hepimizin sevdası. Gelin bu sevdaya birlikte EVET diyelim” diye konuştu.