Sakarya Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonunun açılmasıyla kentin dört bir yanında yoğun bir çalışma başlattı. Kent merkezinde ve 16 ilçede hızlı bir programa başlayan Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi (YOL-BAK) ekipleri ulaşım ağını güçlendiriyor. Son olarak Serdivan Arabacıalanı Mahallesi’nde işlemlere başlayan ekipler, yoğun bir şekilde kullanılan 1. Cadde’ye önemli bir dokunuş yaptı.

serdivana_yeni_guzergah3

Önemli bir dokunuş, yeni bir güzergâh

Yaklaşık 1 buçuk kilometrelik caddenin Kazımpaşa yönüne çıkışını baştan aşağı yenileyen YOL-BAK 700 metrelik bir eklemeyle bölgeye yeni bir güzergâh kazandırdı. Cadde genelinde 6 buçuk metre olan yol genişliği ise 10 buçuk metreye çıkarıldı. Bu çalışmayla birlikte bölgedeki ulaşım ağına Kazımpaşa, Yazlık ve Adapazarı arasındaki ulaşımı sağlayacak yeni bir güzergâh daha kazandırılmış oldu.

serdivana_yeni_guzergah2

“Hayırlı olsun”

Ulaşım Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’mızın ulaşım ağına güç katmak, vatandaşlarımıza alternatif yollar sunmak için çalışmalarımızı hızlandırdık. Serdivan 1. Cadde’de 700 metrelik bir ek alanda asfalt serimi ve çevre düzenlemelerini yaparak bölgeye yeni güzergâhımızı kazandırdık. Artık vatandaşlarımız Yazlık bölgesinden Kazımpaşa ve Serdivan yönüne bu bağlantıyı kullanarak kolayca ulaşabilir. Hayırlı olsun” denildi.