HEYECANLI DAKİKALAR
İnsan Kaynakları Profesyonelleri Derneği öncülüğü ve Türkiye Kürek Federasyonu (Alesta Kürek – Sakarya) işbirliğiyle düzenlenen Dragon Bot Yarışması’nın 2’ncisi Sapanca’da gerçekleşti. 27 takımdan oluşan toplamda 300 sporcunun katıldığı yarışmaya Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) iki ayrı takım halinde25 kişi ile katılım sağladı. Durgunluğu sayesinde kürek sporu için elverişli parkurlar sunan Sapanca Gölü’nün Türkiye Kürek Federasyon alanında 200 metrede kıyasıya yarışan sporcular,seyircilere heyecanlı dakikalar yaşattı.

1-849
KIYASIYA REKABET
Zamana karşı senkronize şekilde yarışan SEDAŞ kürek takımları, kıyasıya rekabete sahne olan turnuvanın organizatörlerine teşekkür etti.  Olumsuz hava koşuluna rağmen heyecanın hiç dinmediği Dragon Bot yarışlarının ilk senesinde SEDAŞ kürek takımı ikincilik ödülünün sahibi olmuştu. Müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreninde, dereceye giren takımlara ödülünü Türkiye Kürek Federasyonu antrenörü Cengizhan Sungurlu verdi.

3-554
DRAGON BOT
Dragon Bot, kano benzeri uzun bir teknenin içinde ikişerli oturulan, tekne içerisinde 10 sporcunun bulunduğu bir su sporu branşı. Yarışı kazanmak için en önemli şey tüm takımın, tempoyu belirleyen davulcu ile aynı tempoda senkronize bir şekilde kürek çekmesi. Yarışa katılabilmek için 10 asil, en az 2 yedek sporcu gerekiyor. Asil takım kadrosunda da en az 2 kadın sporcu bulunması şart. Yarışma knockout (eleme usulü) ile yapılıyor ve kazanan ekip bir üst tura yükseliyor.

Milli güreşçi Çavuşoğlu dünya şampiyonu Milli güreşçi Çavuşoğlu dünya şampiyonu

2-627