Kaza, 26 Nisan 2024 tarihinde sabah saat 08.49'da Kocaali-Karasu D-010 duble yolu Aşağı Aziziye Mahallesi mevkiinde meydana gelmişti.

Karasu Adliyesi'nde personel olan Zahide Saatçi (58), adliyeye gitmek üzere kaldırımda yürürken, sürücüsü E.E.’nin (22) kontrolünden çıkan 54 AGG 236 plakalı  otomobilin çarpması neticesinde olay yerinde hayatını kaybetmişti.

6 kişinin yaralandığı kaza anı kamerada! 6 kişinin yaralandığı kaza anı kamerada!

O Surucu Daha Once Baska Kadina Da Carpmis (4)
Yaşanan kazanın ardından polis ekiplerince gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri tamamlanan sürücü E.E. ise çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Hayatını kaybeden Saatçi’nin, kardeşi Cevdet Özdemir’in teröristlerce şehit edilmesinin ardından 2015 yılında İstanbul Adliyesi’nde göreve başladığı ve 2022 yılından itibaren de Karasu Adliyesi’ne atanarak görevine devam ettiği öğrenildi.

O Surucu Daha Once Baska Kadina Da Carpmis (2)
8 AY ÖNCE BAŞKA KADINA ÇARPMIŞ!
Öte yandan, kaldırımda yürüdüğü esnada Zahide Saatçi’yi hayattan koparan sürücünün yaklaşık 8 ay önce bir kazaya daha karışarak kaldırımda yürüyen farklı bir kadını da yaraladığı ortaya çıktı. O kaza ise 18 Eylül 2023 tarihinde Aşağı Aziziye Mahallesi Doğu Karadeniz Caddesi’nde yaşandı.

O Surucu Daha Once Baska Kadina Da Carpmis (3)
Sahil kısmında bulunan bisiklet yolunda motosikleti ile hızla ilerleyen E.E., otomobilin bagajından malzemeleri alarak denize gitmek için hareketlenen K.U. isimli kadına çarpmıştı. Çarpmanın etkisi ile metrelerce sürüklenen kadın yaralanarak hastaneye kaldırılırken, kaza anı ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansımıştı.

22 yaşındaki sürücünün karıştığı iki kazanın görüntüleri de adeta kan dondurdu.

O Surucu Daha Once Baska Kadina Da Carpmis (1)