Olay, öğle saatlerinde Geyve ilçesinde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda meydana geldi. İddiaya göre, yaklaşık 7 ay önce evini terk eden H.T., erkek arkadaşı B.A. ile Geyve ilçesinde yaşamaya başladı.

AW822462_03
Kadının eşi Enver Tuna ise Ankara’dan, kendisini terk eden eşi H.T.’nin yaşadığı ilçeye geldi. Enver Tuna, eşi H.T. ve erkek arkadaşı B.A.’ya falçata ile saldırdı. Arbede esnasında B.A., yanında bulundurduğu silah ile ateş ederek Enver Tuna’yı yaralayarak olay yerinden kaçtı.

AW822462_04
Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Geyve İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Enver Tuna ve eşi H.T., ilk müdahaleleri sonrasında Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Aldığı falçata darbeleri ile yaralanan ve olay yerinden kaçan B.A. ise kısa bir süre sonra Pamukova'da polis ekiplerine teslim olarak Pamukova İlçe Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

AW822462_01
Öte yandan, silahla vurularak ağır yaralanan Enver Tuna, sevk edildiği Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

esinin_pesinden_giden_sahis_vurularak_olduruldu