“Yaşatarak ve yaşayarak geleceğe aktaracağız”
Başkan adayı Osman Çelik, Serdivan’ın vizyonunu bölgesel ve ulusal ölçeğin daha da ötesinde hayal ettiklerini ve tüm projelerin uzun araştırmaların neticesinde ortaya çıktığını dile getirdi. Çelik, “Şehirlerimizin kültür dokusunun muhafaza edilmesi bizim için son derece önemli. Bu dokunun şehrin zenginliği olduğunun farkındayız. Şehri besleyen aynı zamanda şehrin de beslendiği bir olgu olarak kültürel dokuyu görüyoruz. Temel belediyecilik anlayışımızın özünde yatan, inşa ve ihya misyonunun ana unsuru da bu hassasiyetlerden geliyor. Biz tarihimizi yaşatarak ve yaşayarak geleceğe aktaracağımıza inanıyoruz. İnşallah 31 Mart’tan sonra ilçemizi kültürün merkezi yapacak çalışmaları süratle hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.
Osmain Celik Proje2

Bayraktar ve Kocacık’tan Alemdar’a ziyaret Bayraktar ve Kocacık’tan Alemdar’a ziyaret

“Eskiyi ihya yenilerini inşa edeceğiz”
Çelik, Mekanların ve alanların tasarım ve dönüşümüne yönelik projelerden önce uzmanlarla, işin ehli insanlarla saha araştırmalarını ve fizibilite çalışmalarını yürüttüklerini dile getirdi. Çelik, “Odağımızda her zaman insan oldu. Bu aynı şekilde devam edecek. İnsanımızın; şehirle, tabiatla, tarihle, kültürle iç içe olmasını sağlayacağız. Kültür değerlerimize yenilerini eklerken geçmişimizi kenarda bırakmayacağız. Sahip olduğumuz kadim eserlerden biri olan Justinianus Köprüsü’nün ilçemize kattığı değeri bir adım yukarı taşıyacak bu proje bizleri çok heyecanlandırdı. İnanıyorum ki vatandaşlarımızı da heyecanlandıracak. Eserlerimize, tarihimize sahip çıkıp, gün yüzüne çıkartarak koruyacak, geliştirecek ve aynı zamanda insanlarımızın da kullanımına, hizmetine sunacağız” diye konuştu.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”
Memleketin her köşesinin birçok medeniyete beşiklik ettiğini ifade eden Osman Çelik, “Serdivan’ımız da bu misyonun önemli duraklarından biri. Farklı kültürlerin, farklı coğrafyalardan gelen insanların kardeşçe yaşadığı bir şehir. Biz bu kültür ve medeniyet tasavvurumuza her zaman sahip çıkarak, gelecek kuşaklara taşımanın gayesini güttük. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla, yaşatan şehirler misyonumuzu Serdivan’ımızda da hayata geçireceğiz. Tüm değerlerimizi, doğal ve kültürel birikimlerimizi, medeniyet mirasımızı, Anadolu’muzun kadim değerlerini gün yüzüne çıkartan ve yaşatan bir belediye olarak anılmak en büyük hedeflerimiz arasında. İnşallah bunu vatandaşlarımızla birlikte başaracağız” dedi.
Osmain Celik Proje4

“Doğa bize değil biz doğaya uyacağız”
Bu kapsamda; Serdivan’da eski köy olarak nitelenen bölgede, alanında uzman araştırmacılarla birlikte çalışmaları yürüteceklerini ifade eden Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik; “Kültür Bakanlığı’nın da desteğini alarak geçmişin izlerini gün yüzüne çıkartacağız. Bölgede eski değirmenden, ibadet alanlarına, tarihi hamamdan, ulaşımın sağlandığı eski patika yollara kadar tüm tespitlerimizi yaptık. Bu çalışmaları yoğun bir belge ve bilgi araştırması ile gerçekleştirdik. Alanında uzman isimlerden destek aldık. Topografik yapıda da bu bilgilerin bire bir örtüştüğünü gördük. Bu bizi daha da heyecanlandırdı. Çalışmada doğa bize değil kesinlikle biz doğaya uyacağız. Tarihe sadık kalarak, değiştirmeden gün yüzüne çıkartarak ona yeniden hayat vereceğiz. Bunun için çok çalıştık, çok araştırdık. Bu zenginliğimizi yörenin diğer zenginlikleriyle bezeyerek açık hava müzesi olarak şehrimize, insanlarımıza hediye edeceğiz’ diye konuştu.

“Serdivan kültür ve sanatın da merkezi olacak”
 Serdivan’ın, Sakarya'da ticari ve sosyal hayatın merkezi konumunda olduğunu dile getiren Osman Çelik, bu rolü kültür ve sanat alanında da hayata geçireceklerini ve Serdivan'ı sadece Sakarya'nın değil, bölgenin de en önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri haline getireceklerini söyledi.
Osmain Celik Proje3
“Koltukta değil sahada vatandaşlarımızla birlikte karar vereceğiz”
31 Mart’ta Serdivan’ın geleceğine vatandaşlarla birlikte imza atacaklarını dile getiren Osman Çelik; “Bizim her gittiğimiz yerde söylediğimiz bir şey var. Bu şehir için, Serdivan için ne yapılacaksa birlikte yapacağız. Tüm hizmetlerin altında bir kişinin değil herkesin, hepimizin imzası olacak. İnşallah 31 Mart’tan sonra vatandaşlarımız bunu yakından görecek. Koltukta değil, her şeye sahada birlikte karar vereceğiz” diye konuştu.