Bugün Ramazan Bayramı tatilinin son günü. Bayram tatili boyunca Trafik Polisleri ve Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri tarafından karayollarda ve havada denetimler aralıksız devam ediyor.

382 BİN 467 ARAÇ DENETLENDİ
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da denetim ve kazalar ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunuyor. Bu kapsamda 2024 Cumartesi gününde; 628 trafik kazası meydana geldiğini, ekipler tarafından 382 bin 467 aracın denetlendiğini 25 bin 215 araca hız ve radar işlemi, 34 bin 407 araca ise diğer işlemler yapıldığını duyurdu. Öte yandan Bakan Yerlikaya bayram tatilinde gerçekleşen kazaların toplam rakamını da açıkladı. Buna göre bayram tatilinin ilk 8 gününde toplam 4 bin 998 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalardan 66 vatandaş hayatını kaybederken, 8 bin 352’si yaralandı.

6 kişinin yaralandığı kaza anı kamerada! 6 kişinin yaralandığı kaza anı kamerada!

“TRAFİK KURALLARINA UYALIM”
Karayollarında trafik yoğunluğu olduğunu belirten Bakan Yerlikaya, vatandaşları dikkatli olmaları ve hız yapmamalı konusunda uyardı. Bakan Yerlikaya, “Bugün Ramazan Bayramı tatilinin son günü. Karayollarımızda trafik yoğunluğu var. Bayram tatili boyunca Trafik Polislerimiz ve Jandarma Trafiğimiz denetimlerine aralıksız devam etti ve etmeye de devam ediyor. Bayram tatilinin 8. günü 13 Nisan 2024 Cumartesi gününde; 628 trafik kazası meydana geldi. 382.467araç denetlendi. 25.215 araca hız ve radar işlemi, 34.407 araca ise diğer işlemler yapıldı. Bayram tatilinin ilk 8 gününde toplam; (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi) 4.998 trafik kazası meydana geldi. 66 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. 8.352 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Tekrar uyarıyoruz‼ Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Lütfen aklımızdan çıkarmayalım” ifadelerine yer verdi.