Mesajında, İslam aleminde yaşanan kan ve gözyaşının biran önce durmasını dileyen Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, şu ifadeleri kullandı:
“Bütün değerli hemşerilerimizin ve Türk İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bu güzel bayramın bayram gibi yaşanmasını, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize vesile olmasını, saygı, sevgi ve muhabbetimizin artmasını yürekten ve gönülden temenni ediyorum. 

"SEVGİ VE MUHABBETLE KENETLENELİM"
On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i tüm güzelliğiyle uğurluyoruz. Mübarek bayramlar, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en güzel şekilde yaşandığı günlerdir. Bir ay boyunca oruç tutarak, ibadet ederek ve hayır duaları ederek kendimizi ve toplumumuzu arındırdık. Bu bayramda da bu güzel duyguları sevdiklerimizle paylaşmanın huzurunu yaşayalım.

"BAYRAM SEVİNCİNİ SEVDİKLERİMİZLE PAYLAŞALIM"
Ramazan Bayramı'nın gönüllere ferahlık, hanelere mutluluk getirmesi temennisiyle, araçlarıyla yola çıkanlardan dikkatli olmalarını, trafik işaretlerine riayet etmelerini, emniyet kemerlerini takmalarını, bayram sevincinin matem havasına dönüşmemesi için trafik kurallarına harfiyen uymalarının altını çizmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm İslam aleminin, aziz milletimizin ve değerli hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Tüm hemşerilerimizi bayramın birinci günü saat 14.00'da Belediye hizmet binamızda  gerçekleştireceğimiz bayramlaşma programına bekliyoruz.”

Başkan Alemdar, söz vermişti uygulama başlıyor Başkan Alemdar, söz vermişti uygulama başlıyor