Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde 1 sene önce başlanılan alt ve üst yapı çalışmaları adeta 'yılan hikayesi'ne döndü.

Akdeniz sallandı! Akdeniz sallandı!

YOL YAPIM ÇALIŞMALARI
İlçenin tam merkezinden geçen yolun asfalt çalışmaları geçen sene bu zamanlarda başlamıştı. Kazıma işlemlerinin ardından aylarca asfalt atılmayan yolda araç sahipleri çukurlu ve bozuk yolun çilesini çekmiş, ev sahipleri ise adete kum fırtınası içerisinde bir yaz geçirmişti.

Vatandaşlar adeta mayın tarlasına dönen yolda araçlarının eskidiğini, söz konusu yolun yakınındaki ev sahipleri ise tozların artık kapı altlarından girdiğini defalarca yetkililere iletmişti.

Kaynarcada Alt Ve Ust Yapi Sorunlari Bitmek Bitmiyor (3)
Tüm yaz boyunca dokunulmayan yol nihayet yaz sonunda tamamlanmıştı. Atılan asfalt yolda daha 1 yıl bile geçmeden yer yer çatlakların oluştuğu, yer yer çöküntü ve çukurların oluştuğu görüldü.

Duruma haklı olarak tepki gösteren halk, "Biz bu eziyeti boşuna mı çektik? Daha 1 sene olmadan yolda bozulmalar meydana geldi" ifadelerini kullandı.

Kaynarcada Alt Ve Ust Yapi Sorunlari Bitmek Bitmiyor (2)
ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI
İlçede yol ile aynı zamanda başlayan alt ve üst yapı çalışmaları ise halen daha bitmiş değil. İlçenin ara sokaklarında halen daha kazılan ve asfalt atılmayan yolların yanı sıra, alt yapı için açılan kanalizasyon kapakları tam anlamıyla kapatılmış değil.

Kaynarcada Alt Ve Ust Yapi Sorunlari Bitmek Bitmiyor (1)
Durum hakkında iyice çileden çıkan vatandaşlar, "Kaynarca esnafı ve vatandaşları olarak sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Şube ekiplerinden bıktık usandık. Yol şubenin bu akıl almaz, vurdum duymaz tavırları biz Kaynarcalılar'ın canına tak etti. Bizleri bu çileden kurtarın. Kaynarca hastane yolunda yapılan tüm kanalizasyon bacalarına zarar verdiler. Yapılmış bitmiş bacaları paramparça ettiler. Yazıklar olsun. Bir asfalt atacaklar onu bile beceremiyorlar. Şimdi tekrardan SASKİ'nin kırılan bacaları yapmasını bekleyeceğiz" şeklinde tepkilerini gösterdiler.  / MedyaDetay.com