“Yeni bir Sakarya için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” “Yeni bir Sakarya için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz”

Önceliğimiz afetlere dirençli bir Sakarya olacak”
Sakarya’nın depreme hazırlayacak planların hazır olduğunu ifade eden Başkan Adayı Alemdar, “Deprem bölgesinde yaşıyoruz. Daha fazla kayıp yaşamamak adına dirençli bir şehir oluşturmak zorundayız. Kentsel dönüşümün bir an önce başlaması gerekiyor. Ada bazlı bir dönüşüm yapmak istiyoruz. Yatay mimari anlayışından vazgeçmeden yerinde dönüşümle çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Yer bilimciler büyük önem taşıyor. Bilimin ışığında hareket edeceğiz. İnşallah kentsel dönüşümü başaracak, Sakarya’yı afetlere dirençli şehir haline taşıyacağız” dedi.
Kentsel Donusum2

Bakan Özhaseki’ye ‘Yarısı Bizden’ kampanyası için Sakarya talebi
İstanbul’un pilot il olduğu ‘Yarısı Bizden’ kampanyasına Sakarya’nın da dahil edilmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Yusuf Alemdar, “18 Mart Pazartesi günü Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin şehrimizi ziyaretinde bu talebimizi de ileteceğiz. Şehrimiz için çok önemli bir dönüm noktası olacağına inanıyoruz. Sağlam zeminlerde sağlam konutlar üreteceğiz. Toplu konutlarla riskli yapıların dönüşümünü hızlandıracağız” şeklinde konuştu. 

Kentsel Donusum3

Kentsel Donusum4