Edinilen bilgilere göre, KOM ekiplerince Sakarya genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahısların tespit edilmesi ve yakalanmasına yönelik 4 aydır yürütülen çalışmalar kapsamında, 6 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Yakalanan şahıslardan toplam 40 gram esrar maddesi, 3 adet uyuşturucu uyarıcı hap ve 6 paket halinde satışa hazır vaziyette 6 gram sentetik uyuşturucu maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar adliyeye sevk edilirken, K.P. ve O.Y. isimli şüpheliler tutuklanarak cezaevine teslim edildi. A.S.Ç isimli şahıs ise adli kontrol cezası ile serbest bırakıldı.

Ayrıca il dışından temin ettikleri uyuşturucuları, Sakarya genelindeki kullanıcılara sattığı tespit edilen N.D. (32) isimli şahsa yönelik yapılan operasyonda da 851 gram toz esrar maddesi ele geçirilirken, yakalanan şahıs çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı.

Sakarya KOM ekiplerince son 1 hafta içerisinde uyuşturucu madde kullanan ve bulunduran şahıslara yönelik yapılan 8 ayrı operasyonda, üzerlerinde toplamda 13,46 gram uyuşturucu esrar, 31 adet uyuşturucu hap ele geçirilen 8 şahsa ise 'Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak' suçundan işlem yapıldığı öğrenildi.