MİLLET İÇİN MİLLETLE BERABER”

Siyasi partilerden zamlara tepki büyüyor. Son dönemde peş peşe gelen zamlara tepki göstermek amacıyla İYİ Parti'nin 81 il başkanlığının bugün saat 12.00'de eş zamanlı bir basın açıklaması gerçekleştirildi.  İktidarın yanlış ekonomi politikalarının sebep olduğu zam rüzgârına sessiz kalmayacaklarını ve “Millet için milletle beraber” anlayışıyla demokratik mücadelelerini her alanda sürdüreceklerini belirttiler.

VAATLERİN RASYONELİĞİ YOK

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Fatih Akgün, yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “AKP iktidarının yanlış ekonomi programı ve politikaları sonrası millet olarak yeni bir zam dalgasıyla karşı karşıyayız. Uzun yıllar boyunca uygulanan hatalı politikalar sonucunda, seçim sürecinde atılan sloganlarla popülist vaatlere karşı rasyonel bir zeminin varlığından söz edebilmek mümkün değil.

FATURA DAR GELİRLİYE KESİLİYOR

Bunun yerine, bütün faturayı dar gelirliye kesen, vatandaşın cebindeki son kuruşa da el atan bir yoksullaştırma politikasının sert bir şekilde uygulandığı görülmektedir. Üstelik AKP iktidarı dar bir kesime bankacılık sistemi üzerinden kepçe ile rant dağıtırken, toplumun geniş kesimlerinden kaşıkla bu parayı toplamaktadır. Sabundan, kitaptan, çocuk bezinden ek vergi alınıyor ancak servetten elde edilen kazançtan vergi alınmamaktadır.

ANCAK ZAM VE YOKSULLUK KATABİLİR

Vatandaşa kemer sıkma tavsiye edilirken küçük, yandaş ve ranta dayanan bir dayanmamaktadır. kesimin zenginleşmesine hiçbir kemer dayanamamaktadır. AKP iktidarının bu ülkeye zamlardan ve yoksulluktan başka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır.

ENFLASYON VERGİSİ

Bugün Türkiye'de adi konmamış bir IMF programı uygulanmaktadır. Yıllarca geçmiş iktidarları aynı konuda eleştiren AKP iktidarının, bugün IMF reçetelerini savunduğu, uyguladığı ve en adaletsiz vergi olan enflasyon vergisiyle milletin cebinde bir şey kalmayıncaya kadar bu düzeni sürdüreceği anlaşılmaktadır. Memura ve emekliye yapılan cüzi zammın birkaç hafta içinde eriyip gitmesi bir yana, son olarak uygulanan akaryakıttaki ÖTV oranlarına yapılan zamla birlikte milletimiz derin bir yoksulluk çukuruna gömülmek istenmektedir.

SEÇİM ÖNCESİ VE SONRASI

İki ay önce, seçimin arifesinde 19.58 TL olan ABD Doları bugün 26.12 TL'ye gelmiştir. Yine iki ay önce, seçimlerin arifesinde benzinin litre fiyatı 21.14 TL'yken bugün litre fiyatı 35.90 TL olmuş ve iki ay içindeki artış oranı yüzde 70'i bulmuştur.

MİLLETİMİZİN SESİ OLACAĞIZ

CHP Taraklı İlçe Yönetimi  görev dağılımı yaptı CHP Taraklı İlçe Yönetimi görev dağılımı yaptı

Bu yağma düzeninin dünyada başka bir örneği yoktur. Deli Dumrul iktidarı, vatandaşın gırtlağına çökmüş, garibanın kanını emmeye devam etmektedir. Kendi vatandaşını ezen, yoksullaştıran fakat bir yandan da servet sahiplerinin servetlerini katlamasını sağlayan bu vurguncu düzene karşı mücadelemiz devam edecektir. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, bütün kadrolarımızla birlikte milletimizin sesi olacağız.”