2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Arifiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Arifiye İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Arifiye İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte ilçe genelindeki okullarda kantin denetimini gerçekleştirdi.

zabita3-1
Öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda yiyecek ve içecek tüketmelerini sağlamak amacıyla yapılan denetimlerde, ekipler okul kantinlerini; ürünlerin son kullanma tarihleri, saklama koşulları, satışı yapılan yiyeceklerin hijyen koşullarına uygun olarak hazırlanması ile mutfaklarının hijyen kurallarına uygunluğu hususlarında denetliyor. Zabıta ekipleri,  işyeri açma ve çalışma ruhsatı ile okul kantini fiyat tarifelerinin kontrolünü de yapıyor. Maske ve eldiven kullanımını da denetleyen ekipler, denetimlerinde kantin işletmecilerine ve çalışanlara uymaları gereken kuralları da hatırlatıyor.

zabita4-1
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, olumsuz bir durum yaşanmaması ve öğrencilerin sağlığının korunması amacıyla denetimlerin periyodik aralıklarla devam edeceğini söyledi. Karakullukçu; “İlçemizdeki okul kantinlerinde temizlik, hijyen ve sağlıklı gıda maddesi satışı konusunda denetimleri sürdürüyoruz. Bu anlamda çocuklarımızın sağlığını önemsiyoruz. Okullarda olumsuz bir durum yaşanmaması için denetimlerimiz periyodik olarak aralıksız devam edecek” dedi.

zabita7-1zabita6-1zabita5-1