RESTORE EDİLECEK
Taraklı Ulucamii Mahallesinde bulunan ve halk arasında "Kurşunlu Cami" olarak bilinen 500 yıllık tarihi Yunuspaşa Camii Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilecek. 30 yılda bir restore edilen Yunuıspaşa Camii'nin kubbesinde tahribat meydana geldiği, kurşunları döküldüğü ve yağmurlu havalarda çatısının aktığı belirlendi. Tarihi caminin tadilatı için yapılan çalışmalar tamamladı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyon programına alınan ve en son 1990 yılında restore edilen tarihi cami çalışmaların başlamasıyla 1 yıl süreyle ibadete kapalı olacak.

2-280
YUNUSPAŞA CAMİİ
Yavuz Sultan Selim'in Mısır Seferi sırasında Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından 1517 yılında yaptırılan Yunus Paşa Camii, kubbesi kurşun kaplı olduğundan, halk arasında "Kurşunlu Camii" diye anılır. Yunus Paşa Camii, kare planlı, tek minareli klasik üslupta inşa edilmiş, güzel bir Mimar Sinan eseridir.

1-363
Cephe duvarları, ince yontu küfeki taşından inşa edilmiş olup, yine küfeki taşından işlenmiş saçak kornişleri ile sonuçlanmaktadır.

3-262

Halk toplantısı bu kez İnönü mahallesinde yapıldı Halk toplantısı bu kez İnönü mahallesinde yapıldı