Akyazı’nın merkezindeki o cadde yepyeni bir yüze kavuştu Akyazı’nın merkezindeki o cadde yepyeni bir yüze kavuştu

Başkan Yüce, yemekte tüm basın mensuplarıyla görüşerek her biriyle sohbet etti. Gazetecilik, muhabirlik ve haber yayıncılığının Türkiye’de ve dünyada değişmez bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Yüce, toplumu en doğru şekilde bilgilendirmenin kutsal bir görev olduğunu ifade ederek 24 Temmuz Bayramı’nı kutladı.

Basın sayesinde
Büyükşehir olarak insan hayatını kolaylaştıracak ve şehri dünya standartlarına taşıyacak projeler hayata geçirdiklerini ve bu çalışmaları gazeteciler sayesinde topluma ulaştırdıklarını söyleyen Yüce, son dönemde vatandaşlar arasında çok yaygınlaşan ‘kiralık bisikletin yükseliş sürecini’ ve ‘bilimsel açıdan endüstriyel kenevir gerçeği’konusunu örnek vererek “Bunlar sizin sayenizde anlaşıldı ve her konuda var olan tüm gerçek dışı algılar sizin sayenizde yıkıldı” diye konuştu.

“Basın olmadan bir dünya tahayyül edilemez”
Yazılı ve görsel basın olmadan bir dünya hayal etmenin mümkün olmadığını ifade eden Yüce, “Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramınızı tebrik ediyorum. İletişimle insanlar birbirlerini anlarlar, sorunlarını paylaşırlar, problemlerine çözümler üretirler. Yani insan hayatının merkezinde iletişim vardır. Günümüz dijital çağında ise radyo, televizyon haberleşmeye getirdiği yeni düzenle bilgiye ulaşmak geçmişe nazaran çok daha kolay hale geldi. Üstelik doğru bilgiye ulaşmak. Bu konuda basın çalışmaları toplumumuzun doğru habere ulaşması için büyük önem arz etmektedir. Bugün gerek basılı gerek görsel ve gerek dijital medya olmadan bir dünya tahayyül etmek mümkün değildir” dedi.

basin_bayrami2

“Projeler Sakarya’ya sizler sayesinde anlatılıyor”
Yüce, Sakarya için yaptıkları projelerin anlaşılmasında basının rolünün büyük olduğunu ifade ederek, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak 7/24 esasıyla çalışıp şehrimiz için ürettiğimiz projeleri ve hizmetleri Sakaryalı kardeşlerimiz sizin sayenizde öğreniyor. Biz sizinle dirsek temasıyla çalışıyoruz. Bir açılışa gidiyoruz oradasınız, bir tanıtıma gidiyoruz oradasınız, bir hasada gidiyoruz oradasınız, bir dikime gidiyoruz oradasınız. An geliyor ailemizden çok sizlerle görüşüyoruz.  Bizler çalışmaları gerçekleştiriyoruz sizler ise bu çalışmaları hızlı ve doğru bir şekilde hemşerilerimize iletiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Basınla güçlü bağ
Basın ve yerel yönetim ortaklığıyla asılsız algıların da ortadan kolayca kaldırıldığınıanlatan Başkan Yüce şöyle dedi: “Mesela Sakarya’mızda başlattığımız kiralık bisiklet rüzgârı. Sizlerin destekleriyle, paylaşımlarıyla şehrimizin bu projeden haberi oluyor ve bizler hemşerilerimizin yoğun ilgi ve talepleriyle karşılaşıyoruz. Yine sizin sayenizde hep birlikte Türkiye’de yıllardır süre gelen bir algıyı yıktık arkadaşlar. İnsanlar artık endüstriyel kenevirin ne olduğunu, niçin bize bir öcü gibi gösterildiğini, neden yıllarca ekiminin yasaklandığını, endüstriyel kenevirin faydalarını artık çok iyi biliyor.”

Başkan Ekrem Yüce, konuşma sonrasında masalarında tek tek selamlayarak tebrik ettiği gazetecilerle hasbihal etti. Toplantıya katılan basın mensuplarına 24 Temmuz’a özel hediyeler takdim edildi. Program, hatıra çekimi ve çay sohbetiyle son buldu.