“Yeni bir Sakarya için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” “Yeni bir Sakarya için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz”

2023 yılında yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri’nde Cumhur İttifakı’na katılan ve daha sonra ittifaktan ayrılarak yerel seçimde İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday gösteren YRP lideri Fatih Erbakan'a tepkiler artıyor. Erbakan'a bir tepki de kapatılan Refah Partisi’nin Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Numan Mert'ten geldi.
İttifakın yeniden kurulması gerektiğini söyleyen Mert, partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını geri çekmesi gerektiğini söyleyerek, aday gösterilmesinin İstanbul’da CHP’nin adayının desteklenmesi anlamına geldiğini söyledi.
Numan Mert2
"Necmettin Erbakan şart koymazdı"
23’üncü Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan döneminde kapatılan Refah Partisi’nin Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı olan Numan Mert, “Bir sene önce Cumhur İttifakı’na katılmıştık. Şuan önümüzde belediye seçimleri var. Fatih Erbakan, AK Partiye belediye adayını geri çekmek için bazı şartlar sundu. Erbakan hocam sağ olsaydı hiçbir zaman Recep Tayyip Erdoğan’a şart koymazdı. Her zaman hayra motor, şerre fren olurdu.  Bizim gözümüzde ittifakın bozulması demek, mahali seçimlerde özellikler İstanbul’da CHP’nin adayının desteklenmesi demektir.  Yeniden Refah Partisi’nin aday çıkartması demek CHP’nin seçimi kazanması yönünde bir adım demektir. Bir an evvel bu yanlıştan dönülmesi lazım çünkü siyasette böyle durumlar vardır. AK Parti’ye şart koyuyorsan aynı şartları CHP’ye de koyman lazım” dedi.
Numan Mert3
Fatih Erbakan'a sorular
Fatih Erbakan’ın İBB adayını geri çekmesi için AK Parti’ye şart koyduğunu belirten Mert, “Yıllarca Erbakan hocanın yanında, arkasında dimdik duran insanlar olarak ben de Fatih Erbakan’a bir soru sormak isterim. Uzmanlar bunu söylüyor, önümüzde ihtimal dahilinde olan büyük bir İstanbul depremi var. CHP’ye, 'Böyle bir depremde İBB Başkanı, halkının yanında olmak yerine dejavu yapıp tatile mi çıkacak? Yoksa Murat Kurum gibi deprem bölgesinde evine dahi gitmeden halkının yanında mı olacak? Böyle bir soru sordu mu acaba? Fatih Erbakan ayrıca İsrail ile ilgili ticaretin sonlandırılması gerektiğini söylüyor. Şu anda Gazze’ye yapılan yardımlar bile İsrail gümrüklerinden geçmek zorunda. Fatih Erbakan’ın bunu bilmemesi mümkün değil. Bunun yerine CHP’ye şu soruyu sorabilir mesela! Kar yağdığında İBB Başkanı bu sefer balıkçıda veya et lokantasında mı olacak yoksa kar yağdığında işinin başında, çizmeleri ayağında kar küreme çalışmalarını yönlendiren bir başkan mı olacak? Biz bunu sormasını isterdik. AK Parti’ye bunları sormak çok kolay. Aynılarını CHP’ye de sorması lazımdı aday çıkarırken. Terör örgütü bizim üs bölgelerimize saldırdı. Biz bir operasyon düzenleyeceğiz, bu operasyona CHP şimdiye kadar olduğu gibi hep karşı çıktı. Şimdi ben de soruyorum Fatih Erbakan’a, bu operasyonlara karşı çıkan CHP adayını destekleyerek bu operasyonlara karşı mı çıkacaksın?” diye konuştu.
Numan Mert4
“Kendi kendini inkar ediyor”
Yeniden Refah Partisi’nin yerel seçimlerde ittifaktan ayrılması hakkında konuşan Mert, “Kendi kendini inkar ediyor. 8 ay önce beraberdiniz. 8 ayda ne değişti? Bu aslında çok büyük bir soru. 8 ay önce Cumhur İttifakı’na katılarak Cumhurbaşkanımız yüzde 52 oy aldı. Şimdi ise 8-9 ay sonra ne değişti belediye seçimlerinde? Bu kendini inkar etmek gibi bir şey ve bu iş böyle devam ederse aynı Saadet Partisi’nin düştüğü duruma düşecek” dedi.