Yeni Belediye Hizmet Binasında yapılan ilk meclis toplantısı Meclis Üyesi Veysel Ünlü’nün yapmış olduğu dua ile başladı.

Grup yollarında karla mücadele sürüyor Grup yollarında karla mücadele sürüyor

"İHTİYAÇLARI KARŞILAMIYORDU"
Meclis toplantısında konuşan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu; “Mart ayı olağan meclis toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yeni hizmet binamızda ilk meclis toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 52 senedir hizmet verdiğimiz belediye binamız artık ihtiyaçları karşılamıyordu. Öncelikli projelerimiz arasında yer alan hizmet binamızı tamamlayarak hizmete sokmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu binanın yapılmasında emeği geçen herkese, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan,  bu yerin kazandırılmasında desteğini esirgemeyen AK Parti Sakarya Milletvekilimiz Sayın Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek ve emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Yeni Belediye Hizmet binamızın; vatana, millete ve Arifiyeli tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Burada nice hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz inşallah.”

arifiye_belediye_meclisi_yeni_binada_toplandi (1)
“TEŞEKKÜR EDİYORUM”
“6 Şubat tarihinde 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinde, depremin ilk gününden itibaren Arifiye Belediyesi olarak tüm imkânlarımızı seferber ettik. İlk günden itibaren belediyemizden 8 kişilik ekibin yanında bir ekskavatör, bir tır ve bir adet çöp arabasını afet bölgelerine göndererek çalışmalarda aktif rol aldık. Oradaki çalışmalarımız haricinde bizlerde burada Belediyemiz, Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve tüm Arifiyelihemşehrilerimiz ile birlikte seferberlik ilan ederek, afet bölgelerindeki ihtiyaçları karşılamaya çalıştık. 6 tır dolusu yardım malzemesi AFAD aracılığıyla gönderdik. Bu anlamda yardımsever tüm Arifiyeli hemşehrilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda deprem bölgelerinden gelen 2 bin kişilik grubu İlçemizdeki KYK yurdunda en güzel şekilde misafir ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Allah’ım bizlere bu millete bir daha böyle bir afet yaşatmasın inşallah.” dedi.

arifiye_belediye_meclisi_yeni_binada_toplandi (2)
Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Feridun Adıyaman yeni hizmet binasının hayırlı olmasını ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ise Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Meclis Üyesi Adıyaman Arifiye'nin deprem ile ilgili hazırlıklarını sorarken, Kışlaçay Mahallesinin taleplerini ve Et ve Balık Kurumu'nun ilçemize getirilmesiyle ilgili bilgi talep etti.

arifiye_belediye_meclisi_yeni_binada_toplandi (4)
Öte yandan mecliste 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, toplantının ardından Başkan Karakullukçu Meclis Üyelerine belediye hizmet binasını gezdirerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

arifiye_belediye_meclisi_yeni_binada_toplandi (3)