Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde, Asayiş Şube Müdürlüğü önündeki yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen gence otomobil çarptı. Hatalı sürücü arkasına bile bakmadan yoluna devam ederken, o anlar araç içi kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Adapazarı ilçesi Yazlık Caddesindeki Asayiş Şube Müdürlüğü önünde meydana geldi. İki genç, yaya geçidinden yolun karşısına geçmek istedi. Kudüs Caddesi istikametine doğru sağ şeritten ilerlemekte olan bir araç yavaşlayarak yol verirken, sol şeritten gelen başka bir otomobil gençlerden birine çarptı. Hatalı sürücü, çarptığı yayayı hiçe sayarak yoluna devam etti. Kaza anı ise yayalara yol veren araçtaki kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.
Görüntülerde; otomobilin yaya geçidinden yolun karşısına geçmek isteyen gençlerden birine çarptığı anlar, gencin savrulması ve aracın aynasının kırılması yer aldı. Devamında ise otomobil sürücüsünün hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etmesi ile kaydı alan aracın peşinden hızla ilerlediği anlar görüldü.

yaya-gecidinde_yayaya_carpti3

yaya-gecidinde_yayaya_carpti4

yaya-gecidinde_yayaya_carpti5

Denetimden kaçamadılar! 27 bin 438 TL ceza! Denetimden kaçamadılar! 27 bin 438 TL ceza!

yaya-gecidinde_yayaya_carpti6