Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Erenler İlçe Başkanlığı 77. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısına katıldı. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Erdal Köse, Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışkan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan,  Mahalle Başkanları, geçmiş dönem ilçe başkanları, STK'lar ve AK Partiye gönül vermiş vatandaşlar eşlik etti. Başkan Bey konuşmasında Altyapı ve üstyapıdaki yenilikleri anlattı. Şehrin her noktasında yeniliklerin artacağını söyledi. “Şehrimizi ilmek ilmek döküyoruz. Bizler de bunu yaparken bir aşk bir sevdadır ki Mevla’m bizlerin çalışmasını daha da yüceltiyor” dedi.

"Sakarya için çalışıyoruz"
Erenler’de 41 ayda birçok faaliyeti hayata geçirdiklerini belirten Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya’mızın her noktasını ilmek ilmek dokuyoruz. Ne güzeldir ki Mevla’m bizlere öyle bir kuvvet sağlıyor, öyle güçlü dirayetler veriyor bizler Sakarya’nın her noktasında başarılı işler yapabiliyoruz. Yaptığımız projelerin hepsi siz değerli vatandaşlarımızın geleceği, karşımda heyecanla oturan geleceğimiz çocukların refahı için. Bu neticede Erenler ilçemizde 41 aylık görev süresince 20 km’ye tekabül eden 45 bin ton asfalt çalışması yaptık. En önemli bağlantı noktaları olan SGK Kavşağı ile Topça Kavşağının yapımını tamamlayarak ilçemize olan ulaşımı rahatlattık. Erenler Hacıoğlu Caddesini ilçe belediyemiz ile birlikte altyapıdan üstyapıya kadar sıfırdan yeniledik” ifadelerini kullandı.

"İlçemize 3 önemli proje"
Açıklamalarına devam eden Başkan Ekrem Yüce, “Nehir Ada Projemizin uygulama sahasında, Sakarya Nehri kıyısında bölgemizin önde gelecek Zipline sistemini kuruyoruz. Sakarya’nın yıllardan beridir eksiği olan Lunapark sorununu da ortadan kaldırarak Erenler ilçemizde Sakarya Park’ta önemli bir Lunapark açtık. Şehrimizdeki sosyal yaşam alanlarının sayısını çoğaltmaya ve bu alanlarda hemşerilerimizin vakitlerini en iyi şekilde değerlendirebilecekleri sosyal aktivite alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Ayrıca İçerisinde tarım meslek lisesi, demonstrasyon alanları, tarım müzesi, sanal gerçeklik, çiftçi eğitim merkezi gibi imkanlar bulunacak olan UTÇEM’de tarımsal üretimin geçmişini, bugünü ve geleceğini ele alacak ve sektöre yön verecek projeler yürüteceğiz” diye konuştu.

"Spora önem veriyoruz"
İlçemize spor faaliyetlerinin yenilenmesi için de çalışmalarda bulunduk. Böylece gençlerimiz kendilerini geliştirebilecekleri alanlarda daha rahat aktivite yapabilecek diyen Başkan Ekrem Yüce, “Geleceğin mimarları olan; gençlerimizi ve çocuklarımızı spora teşvik etmek ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacı ile Erenler’de 8 Futbol Sahası, 7 Basketbol Sahası ve 4 Voleybol Sahası olmak üzere toplamda 19 adet ‘Spor Alanı’ oluşturulmuştur. Böylece gençler vakitlerini değerlendirecek, sağlıklarını koruyacak ve kötü alışkanlıklardan uzak duracaklardır. Gençlerimize ve çocuklarımıza verdiğimiz kıymeti; onlar için çabalayarak göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erenler’in altyapı ağı güçleniyor
Başkan Ekrem Yüce Erenler’de SASKİ’ye ait çalışmalara da değindi. Erenler’de 21 adet izole alt bölge odasını devreye alarak su kaçaklarını en aza indirdik diyen Yüce, “1 milyon 770 bin lira yatırımla ilk etabını tamamladığımız projemizi çeşitli çalışmalarla devam ettirecek ve israfın önüne geçeceğiz. Yüksek su kayıp oranına sahip Erenler Merkez ve Tabakhane mahallelerindeki bin metrelik içme suyu hattını yeniledik. Ayrıca 8 bin 100 metrelik yağmur suyu şebekesi inşa ederek yağmur sonrası ortaya çıkan sorunları çözüme kavuşturduk. Erenler ilçesinde yağmur sonrası meydana gelen altyapı sorunlarını çözmeye devam ediyoruz. Erenler ilçesi muhtelif mahallerinde olmak üzere sokak ve cadde yenileme çalışmaları ile birlikte yağmursuyu altyapısı yapılarak yaşanan sorunlar ortadan kaldırılacaktır” şeklinde konuştu.

"İlçemizin kalkınmasına destek oluyoruz"
Başkan Yüce ilçede bulunan BELPAŞ ve SERA AŞ marifetiyle yürütülen çalışmalara da değinerek, “Yöresel Pazaryeri ile içerisinde kafeteryanın da bulunduğu bir satış ofisinde ilçelerimizden gelen üreticilerimizin satış yapacağı organik ürünler satış noktası ile hemşerilerimizi yöresel ürünlerle buluşturuyoruz. Doğal Ürünleriyle SÜT54, ET 54, Yumurta 54, Fındık 54 ile Sakarya’mızın sağlığını koruyoruz. SERA AŞ ile İstiridye Mantar Yetiştiriciliği ve Endüstriyel Kenevir için büyük bir yatırım yaptık” sözlerine yer verdi.