Bugün Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yangına müdahale görevi sırasında yaşanan olay, tüm Sakarya'yı yasa boğdu. İtfaiye Dairesi'ne bağlı 29 yaşındaki itfaiye eri Yusuf Turgut, şehir merkezindeki bir yangına müdahale görevi sırasında yaşanan elim bir kaza sonucu şehit oldu

sehit_itfaiye_eri_icin_toren_duzenlendi (3)
TÖRENLE UĞURLANDI
Şehidin naaşı, Türk Bayrağı'na sarılarak Büyükşehir İtfaiye Merkezi'ne getirildi. Başkan Ekrem Yüce, burada düzenlenen törene katılarak acılı aileye baş sağlığı diledi. Törene Büyükşehir Belediyesi'nin tüm itfaiye personelleri ve belediyenin tüm birimlerinden çalışanların yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Turgut'un cenazesi her gün birlikte yangınla mücadele ettiği mesai arkadaşları tarafından, görev yaptığı itfaiye aracına yerleştirildi.

sehit_itfaiye_eri_icin_toren_duzenlendi (4)
"TESELLİMİZ ŞEHİTLİK MERTEBESİDİR"
Yüce, "Acı haberi aldığımızda derinden üzüldük. Başarılı işleri, işine olan aşkıyla tanıdık. Dostlarının ona duyduğu sevgi bambaşkaydı. Acımız çok büyük. En büyük tesellimiz onun şehitlik mertebesine ulaşmış olmasıdır. Rabbim ailesine, bizlere daha büyük acılar yaşatmasın. Kurumum ve şahsım adına şehidimize rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabırlar niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

sehit_itfaiye_eri_icin_toren_duzenlendi (2)
Turgut'un al bayrağa sarılı naaşı, itfaiye araçları ve dev bir Türk Bayrağı eşliğinde itfaiye merkezinden şehidin babaevine konvoy eşliğinde dualarla uğurlandı.

Yeniden görevlendirilen atama kararları Resmi Gazete'de Yeniden görevlendirilen atama kararları Resmi Gazete'de

sehit_itfaiye_eri_icin_toren_duzenlendi (1)

sehit_itfaiye_eri_icin_toren_duzenlendi (5)