BÜYÜK BİR YIKIM

Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından 38 binin üzerinde vatandaş hayatını kaybederken, 195 bin 962 depremzede bölgeden diğer illere tahliye edildi. Sakarya Valiliği yaptığı açıklamada şehrimize gelen depremzede sayısını açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “06.02.2023 tarihinde meydana gelen ve ülkemizin birçok yerinde büyük bir yıkıma yol açan depremler, Milletçe hepimizi derinden sarsmıştır. Depremin ilk anından itibaren Valiliğimiz koordinasyonunda bir merkez oluşturulmuş ve depremden etkilenen vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere çeşitli yardımlar toplanmış ve söz konusu bölgelere gönderilmiş, halen yardımlar toplanmaya devam edilmekte olup, deprem bölgelerine ulaştırılmaktadır.

KAYITLAR SÜRÜYOR

Bilindiği üzere; depremlerin etkili olduğu bölgelerden İlimize gelen depremzede vatandaşlarımız için, AFAD İl Müdürlüğümüzde (Adapazarı İlçesi, 15 Temmuz Camili Mahallesindeki binasında), Sakarya Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminalinde,  Yine 16 İlçe Kaymakamlığımızda kayıt ve kabul masası kurulmuş olup, kayıtlar alınmaya halen devam edilmektedir.

10 BİN 042 KİŞİ

17 Şubat 2023 tarihi itibariyle; Valiliğimiz koordinasyonunda kurulan başvuru ve kabul merkezlerine 10 bin 042 kişi başvurarak kayıt yaptırmış olup, bu vatandaşlarımızdan KYK Yurtları, misafirhane vb. yerlerde bin 152 kişi ilimizde misafir edilmektedir. Yine kendi imkanları ile akraba veya tanıdıklarının yanına gelen 8 bin 890 depremzede vatandaşımız bulunmaktadır.

KAYDINIZI YAPTIRIN

Valiliğimizce belirlenen kayıt ve kabul merkezlerine varsa halen başvurmayan, kendi imkanları ile İlimize gelerek yakınları vasıtasıyla konaklayan depremzede vatandaşlarımızın, kimlik ve iletişim bilgilerini kayıt ve kabul merkezlerine bildirmesi büyük önem arz etmektedir.”