CHP Grup Toplantısını yarın Kapalı Spor Salonu’nda halkın katılımıyla gerçekleştirecek olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya’da ilk olarak Hendek Havai Fişek Fabrikası’nda yakınlarını kaybedenlerin aileleriyle bir araya gelecek.

Bu rezilliği derhal sona erdirin Bu rezilliği derhal sona erdirin

SAKARYA’DAN SESLENECEK
Sakarya Yerel Kültür Derneği’ni ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu, grup toplantısının ardından Çark Caddesi’ne çıkacak ve esnaf ziyaretinde bulunacak, cadde ortasında yurttaşlara seslenecek. Kılıçdaroğlu, şehrin kanaat önderleriyle de biraraya gelerek, yerel ve ülke sorunlarına ilişkin görüş alışverişinde bulunacak. CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP liderinin Türkiye’ye, Sakarya’dan sesleneceğine dikkati çekerek, bunun, kentin sorunları ve çözüm beklediğimiz alanların dile getirilmesi açısından önem taşıdığına vurgu yaptı.

BÜYÜK GÜCE SAHİP
Özkoç, “Sakarya ticaret, lojistik, tarım, sanayi ve turizm alanlarında büyük güce sahip. Ne yazık ki potansiyeli kullanılamıyor, bir yatırım haritası, doğru bir dağılım tablosu bile ortaya konulabilmiş değil. Böylesine bereketli topraklarda, böyle güçlü bir altyapıda yoksulluk, açlık çekmemiz, kader olamaz. Açlığı, yoksulluğu, adaletsizliği birlikte aşabilecek güçteyiz, Genel Başkanımız Sakarya’ya geliyor, ortak sesimiz, umudun sesi Sakarya’dan yükselecek. Her bir yurttaşımızı, sesimizi çoğaltmaya çağırıyoruz” dedi.