100'üncü yaşına girmeye hazırlanan Türkiye Cumhuriyeti'ni kesintisiz 20 yıldır yöneten AK Parti, yeni yüzyılı şekillendirecek program, proje ve hedeflerle halkın karşısına çıkacak.
Geride bırakılan 20 yılda ülkede ulaşımdan sağlığa, ekonomiden bilim ve teknolojiye, sanayiden tarıma, çevreden turizme birçok alanda önemli adımlar atan AK Parti iktidarı, "Türkiye Yüzyılı" ile Cumhuriyet'in ikinci yüzyılına dair yeni vizyonunu ortaya koyacak.
AK Parti kurmaylarının, üzerinde aylardır çalıştığı ve "ülkenin gelecek tasarımı" olarak niteledikleri "Türkiye Yüzyılı" lansmanının hazırlıkları tamamlandı. Vizyon belgesi niteliği taşıyan program, 28 Ekim Cuma günü Yarın Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda vatandaşlarla paylaşılacak.
Türkiye Yüzyılı Programı için hazırlıklarını tamamlayan AK Parti Sakarya İl Teşkilatı, Ankara’ya 33 otobüs ile katılım sağlayacak. Programa güçlü bir şekilde hazırlandıklarını ifade eden İl Başkanı Yunus Tever, “AK Parti Teşkilatları olarak Cumhuriyetimizin yüzüncü yaşını, sıradan bir yıl dönümü kutlamasının çok ötesine geçen 'Türkiye Yüzyılı' atılımıyla karşılamaya hazırlanıyoruz. Bu vizyon belgesi lansmanı için teşkilatlar olarak son derece heyecanlı ve gururluyuz. Toplumun tüm kesimini kucaklayacak Türkiye’nin yeni yüzyılına dair program ve hedeflerin yer alacağı “Türkiye Yüzyılı” vizyon belgesi Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yarın Ankara Spor Salonu’nda ortaya konacak. Bizler de bu programa Sakarya teşkilatları olarak 33 otobüs ile yani bin 650 kişiyle güçlü bir şekilde katılım sağlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon ve program ile yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. Daha önce milletimizi nasıl 2023 hedefleri ufkuyla buluşturmuşsak, inşallah şimdi de Türkiye Yüzyılı programımızla 2053 vizyonumuzun inşasına başlayacağız. Yarın tüm Sakaryalı hemşehrilerimizi ekranları başına davet ediyorum” dedi.