BAŞARILI TERÖR OPERASYONLARI!
Daha önce birçok kez skandal açıklamalar yapan ve TSK’ya yönelik skandal sözler kullanan Türk Tabipleri Birliği yine akla yatmayan iddiada bulundu. Terör örgütü PKK’nın kanalına katılan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Mehmetçik’in başarılı terör operasyonlarını gölgelemek istedi.

‘KİMYASAL SİLAH’ İLE SUÇLADI
Fincancı, TSK’nın gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarda öldürülen PKK’lı teröristlerin hamiliğini üstlenerek Mehmetçik’in kimyasal silah kullandığını öne sürdü. Konuyla ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik çok sert açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları: “Türk Silahlı Kuvvetleri’ni kimyasal silah kullanmakla suçlayanlar, alçak bir iftira şebekesinin parçasıdır. Bunlar terör örgütünün cinayetlerini masum göstermeye çalışan odaklardır. PKK’nın cinayetlerini övenler, kirli odakların temsilciliğini yaparak TSK’ya saldırıyorlar…

"EN ŞEFFAF VE ONURLU MÜCADELE"
Kahraman TSK terörle mücadelesini en yüksek hukuki ilkelere ve standartlara bağlı şekilde yürütmektedir. TSK’nın, cinayet şebekesi terör örgütlerine karşı verdiği mücadele dünyanın en haklı, en şeffaf ve en onurlu mücadelesidir.”

KALIN'DAN DA TEPKİ GELDİ!
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, TSK’nın terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonlarda kimyasal silah kullandığı iddialarına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kalın, "Kimyasal silah yalanı, terörü aklamaya ve estetize etmeye çalışanların beyhude çabasıdır" dedi.

Kalın'ın açıklamaları şu şekilde: "Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet ve İstihbaratımız, terör örgütünün oksijenini kestikçe yeni iftira kampanyalarına başvuruyorlar.  Kimyasal silah yalanı, terörü aklamaya ve estetize etmeye çalışanların beyhude çabasıdır. Terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek."