Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Sakarya Bisiket Festivali (Sakarya Bike Fest) adrenalin dolu anlara sahne oluyor. Dağ bisikleti yarışı (MTB) ile başlayan bisiklet rüzgarı, geçtiğimiz gün dünyanın en prestijli bisiklet yarışı Tour Of Sakarya ile adeta bir fırtınaya dönüşmüştü.
Tour Of Heyecani2

Nefes kesen mücadele
Dünya genelinden onlarca ülkenin katılım sağladığı yarışın 2’inci etabı ise bu sabah 10.00’da Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden start aldı. 8 farklı ülkeden 13 takım, şampiyonluk hedefiyle başlangıç çizgisine ilerledi. Dünya şampiyonlarının yer aldığı 72 sporcu, erken saatlerde vadiden yola çıktı. Türkiye, Moğolistan, Kazakistan, Çin,  Fransa, Güney Afrika, İran ve Cezayirli spocular nefes kesen bir mücadele ortaya koydu.
Tour Of Heyecani3

128 ülkeden canlı
Sırasıyla Küçükhataplı, (Kaynarca) Yenikent, (Adapazarı) Büyükyanık (Kaynarca) ve Camili güzergahlarından geçen sporcular, ortalama 3 saatten fazla bir süre boyunca hiç ara vermeden pedal çevirdi. 128 ülkeden aynı anda canlı olarak yayınlanan yarış, Sakarya’nın bisiklet alanındaki iddiasını da zirveye taşıdı. Çinli sporcu Xianjing Lyu finiş çizgisini ilk göğüsleyen isim oldu. Lyu, aynı zamanda liderlik mayosunu da giydi.
Tour Of Heyecani4

Sakarya’nın gururu
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yıldız sporcusu Burak Abay ise yarışı ikinci tamamlayarak şehrine büyük bir gurur yaşattı. 3'üncülüğe ise yine bir Türk sporcumuz Serdar Depe yerleşerek yaşadığımız gururu ikiye katladı.
Tour Of Heyecani5

2 ayrı yarış ve konser
Tour Of Sakarya’da heyecan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda yapılacak son etapta coşkuya dönüşecek. Bayram akşamında ayrıca Sakaryalılar, İkilem Grubu’nun ücretsiz halk konserinde buluşacak.
Tour Of Heyecani6

Tour Of Sakarya parkur / gün bilgisi

Sakaryaspor’a para mara yok…! Sakaryaspor’a para mara yok…!

3. Etap 19 Mayıs Sakarya-Kaynarca-Karasu

İŞTE DETAYLI YARIŞ/ETKİNLİK TAKVİMİ

19 Mayıs         16.00-19.25    Tour of Sakarya Etap 3 Start

                        19.30-20.00    Tour of Sakarya Etap 3 Ödül Töreni
Tour Of Heyecani7

20.30-22.00    İkilem Konseri

26 Mayıs         16.00-17.00    Finals Women and Men – UCI XCE World Cup (MTB Eliminatör Dünya Kupası)

                        17.15-17.40    Seremoni

                        18.00-18.45    Birkan Polat Show

Tour Of Heyecani8

Editör: Ayşen Kolçak