Burak Emre'yi arama çalışmaları sürüyor Burak Emre'yi arama çalışmaları sürüyor

Kocaeli'nin Darıca ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Reşat Nuri Güntekin Caddesindeki bir kahvehanede 12 Nisan tarihinde meydana gelen olayda iddiaya göre Arda Yücel Ekşioğlu (19) ile Y.T. sosyal medya üzerinden tartıştı. Olayın büyümesi üzerine 17 yaşındaki C.Ş. ile Y.T. kar maskesi takarak, çalıntı motosikletle Arda Yücel Ekşioğlu'nun bulunduğu kahvehaneye geldi. Silahı çeken Y.T. kahvehaneye ateş etti. Kurşunların hedefi olan Arda Yücel Ekşioğlu ağır yaralanırken, olayı gerçekleştiren 2 şüpheli ise kaçtı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Ekşioğlu, hayatını kaybetti.
Sosyal Medya Cinayeti4

OPERASYONLA YAKALANDILAR
Cinayetin ardından Kocaeli Emniyet Müdürlüğü cinayet büro ekipleri harekete geçti. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, 2 şüphelinin şehir dışına kaçtığını belirledi. Teknik ve fiziki takibin ardından cinayet zanlısı Y.T. Mersin'de, motosiklet sürücüsü C.Ç. ise Sakarya'da yakalandı. İki zanlının kaçmasına ve saklanmasına yardım ettikleri iddia edilen R.Ç., İ.A., M.İ.A., E.Ö., İ.K.T İstanbul, Sakarya, Mersin ve Kocaeli'de düzenlenen operasyonlarla yakalandı.

Sosyal Medya Cinayeti3

İKİ ŞÜPHELİ TUTUKLANDI
İfadeleri alınan 8 şüpheli, Gebze Adliyesi'ne sevk edildi. Y.T ile C.Ş. "Kasten öldürme" suçundan tutuklanırken E.Ö. ve İ.K.T. ise serbest bırakıldı. Ayrıca İ.A., M.İ.G. ve R.Ç. "Suç delillerini gizleme, değiştirme veya yok etme" suçundan adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Ayrıca "Suç delillerini gizleme değiştirme veya yok etme" suçuna karıştığı tespit edilen A.Ö. ile A.U.Ş de yakalanarak gözaltına alındı. 2 şüpheli ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilecek.