Kocaali ilçesinde 28 Nisan 2020 tarihinde meydana gelen yangında, 9 yaşındaki Şiar Kılıç hayatını kaybetmişti. Baba Samet Kılıç, oğlunun ölümünün şüpheli olduğu iddiasıyla Müge Anlı ve ekibinden yardım istemişti. Küçük çocuğun annesi Gülizar A., 26 Ağustos 2020’de canlı yayında Müge Anlı’nın ısrarlı sorularına dayanamayarak kan donduran bir itirafta bulunmuştu. Anne Gülizar A., "Sevgilim Hami K., oğlumu yangından önce öldüresiye dövdü, yerden kalkamadı. Öldü sandım. Hami K., 3 çocuğumu da demir çubuklarla taciz ediyordu" dedi. İtirafı ihbar kabul eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince canlı yayında gözaltına alınan anne Gülizar A. ve sevgilisi Hami K., Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Olayla ilgili yapılan incelemede Şiar’ın öldürülmesi olayından bilgisi oldukları belirlenen Hami K’nin annesi Emine K. ve kardeşi Yasin K. de gözaltına alındı. Emniyette işlemleri tamamlanan anne Gülizar A., sevgilisi Hami K., Emine K. ve Yasin K., polis koruması eşliğinde adliyeye sevk edildi. Adliyede hakim karşısına çıkan 4 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.
9 yaşındaki Şiar’ın öldürülmesine ilişkin davaya Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde devak edildi.  4 sanık cezaevlerindeki SEGBİS yoğunluğu sebebiyle duruşmaya katılamazken taraf avukatları salonda hazır bulundu. Celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından sanıklarla, tatile Kocaali’ne geldiği zamanlarda görüşen U.B., SEGBİS aracılığıyla tanık olarak dinlendi.
Sanıklarla ara sıra görüştüğünü belirten tanık U.B.,Gülizar ve Hami’yi bir kez hastaneye götürdüğünü, evlerinde yangın çıktığında da Hami’nin kendisini arayarak “Çocuk içeride kaldı yetiş” dediğini dile getirdi. U.B, “Yanlarına gittim. O zaman sanıklar Hami ve Gülizar’dan şüphelendim. Çünkü yangın olmasına rağmen yangını söndürmeye çalışmıyorlardı, sadece dövünüyorlardı. Ben Şiar’ı olay tarihine kadar tanımadım, bilmiyordum” dedi.
Söz hakkı verilen müşteki avukatları, tanık beyanlarına bir diyecekleri olmadığını  ve şikayetlerinin devam ettiğini belirtirken, sanık avukatları ise aleyhe olan beyanları kabul etmeyerek müvekkillerinin tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti ise sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve eksik hususların giderilmesi yönünde karar vererek duruşmayı 27 Ocak tarihine ertelendi.