Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), güçlü altyapı ağını her geçen gün hayata geçirdiği farklı projeler ile genişletmeye devam ediyor. Ferizli Sinanoğlu Mahallesi’ne uzun yıllar boyunca hizmet etmiş ve artık yetersiz kalıp kesintilere neden olan içmesuyu hattının yenileme çalışmalarında sona gelindi.

icmesuyu_sorununa_altyapi_cozumu (2)
Eskiyen ve kayıp – kaçaklara neden olan 14 kilometrelik içmesuyu hattı, ekiplerin özverili çalışmaları ile kısa süre içerisinde neredeyse tamamlandı. 

icmesuyu_sorununa_altyapi_cozumu (1)
Çalışmalarda son 300 metre
Son 300 metrelik abone bağlantı çalışmaları kalan yeni hat ile ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “Şehrimizin her noktasında ekonomik ömrünü tamamlamış ve abonelerimize su konusunda olumsuzluklar yaşatan hatları anında yeniliyoruz. Çalışmalarımız kapsamında suyun israf olmasının da önüne geçiyoruz. Hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile bölgelerin gelecek nüfus potansiyelini de düşünüyoruz. Böylelikle Ferizli Sinanoğlu Mahallesi’nin de içmesuyu sorununu hem bugün hem de geleceğe dönük şekilde çözüme kavuşturuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

icmesuyu_sorununa_altyapi_cozumu (3)