Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Gelişim Merkezi’nde (SGM) yılın her döneminde başlattıkları programlarda tüm vatandaşları olduğu gibi engelli bireyleri de sevgi ve bilgiyle kuşatıyor. 

Yan flüt derslerinde keyifli anlar yaşıyorlar Yan flüt derslerinde keyifli anlar yaşıyorlar

FİZİKSEL GELİŞİM
Bahar, yaz dönemlerinde hayatın her alanında faaliyetlerde misafir edilen engelli öğrencilere, ‘motor becerileri’ olarak adlandırılan fiziksel kabiliyetleri ile psikolojik ve beyin gelişimi konusunda da ciddi katkılar sunuluyor. 

SGM_sanata_ve_sevgiye_engel_yok (4)
Engellilerin adeta ikinci evi haline gelen, dostlar kazanıp sosyalleştikleri SGM’lerde uzman eğiticiler tarafından sanattan, bilgiye, spordan, yeteneğe birçok alanda kurslar ve eğitim programları düzenleniyor.

SGM_sanata_ve_sevgiye_engel_yok (5)
HARİKA SANAT ESERLERİ
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından organize edilen son programda engelliler, kendi sanatını icra etti. Portre çizimi, boyama ve paftaların ince ince işlenmesiyle yeteneklerini mukavvalar üzerinde sergileyen öğrenciler eğlenceli bir gün geçirdi. 

SGM_sanata_ve_sevgiye_engel_yok (2)
Yapıştırma ve işleme aşamalarından sonra ortaya çıkan eserler, adeta engelli bireylerin ne kadar geniş bir hayalgücüne sahip olduğunu gösterdi. Bu uygulamalar, engellilerin fiziksel hareket kuvvetlerini geliştirmesi için de önemli bir fırsat oluyor.

SGM_sanata_ve_sevgiye_engel_yok (1)
“SANATA, SEVGİYE, DOSTLUĞA ENGEL YOK”
SGM’den yapılan açıklamada, “Engelli dostlarımızla belirli günler arasında buluşuyor, onların en iyi arkadaşı olmaya çalışıyoruz. Beyin gelişimi, fiziksel gelişim ve psikolojik durumlarının iyileştirilmesi için başlattığımız programlara tüm vatandaşlarımız ücretsiz katılabilir. SGM’DE sanata, sevgiye ve dostluğa engel yok” denildi.

SGM_sanata_ve_sevgiye_engel_yok (3)