Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde ‘Huzurlu Ailematölyesi başlıyor. Aile kurumunun korunması için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, kadınlara özel atölye ile huzurlu ve güvenli aile inşası için katılımcıları yeni bir yolculuğa çıkaracak. ‘Huzurlu Ailem’ atölyesi için kayıtlar 16 Ekim Pazar günü sona erecek, eğitimler ise 17 Ekim Pazartesi günü başlayacak.

Huzurlu Aile 
İlk Sığınak - Son Kale: Aile Atölyesi’nde ailenin kuşatıldığı bir çağda Kur’an ve Sünnet ışığında aile içi sağlıklı iletişim, uyum ve sükûnet ortamının dinamikleri konuşularak saadetli, huzurlu, güvenli ailelerin inşası için buluşulacak. Âyine-i Esmâ Atölyesi’nde ise ‘Kendini bilen Rabbini bilir.’ hadis-i şerîfi sırrınca Esmâ-i Hüsnâ’nın insana sunduğu Rabbini tanırken aslında kendini de tanıma imkânından istifade ile karakter gelişimi ve şahsiyet inşası için yolculuğa çıkılacak.

Atölyeler 17 Ekim Pazartesi günü başlıyor
Adapazarı Sosyal Gelişim Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı atölyelerde alanında uzman danışmanlar katılımcılarla buluşacak. Online kayıtlar www.sakarya.bel.tr adresinden yapılabilecek. 17 Ekim Pazartesi günü başlayacak atölyelere ilişkin ayrıntılı bilgi ise 444 40 54 (3712-3787) numaralı telefonlar üzerinden alınabilecek.