3 Ocak - 11 Şubat tarihleri arasında haftanın beş günü birbirinden farklı ücretsiz atölye, ders ve diğer etkinliklerin yer aldığı Serdivan Çocuk Akademisi'nde, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 3-12 yaş grubuna ait çeşitli atölye, ders ve etkinlikler gerçekleştirileceği belirtildi.

Başvuruların fikirvesanat.org adresinden yapılacağı bildirilirken sitede yer alan etkinlik takviminden atölye ve derslerin gün ve saatlerini takip edilebileceği ifade edildi.

Atölye başvurularının haftalık olarak yenilendiği ve kayıtların online alındığı Akademiye kontenjan gereği her bir öğrenci bir hafta boyunca en fazla iki atölyeye katılabilecek.

Yeni dönem ile birlikte atölye içeriklerinin de yenilendiği Serdivan Çocuk Akademisi’nde ilk hafta ebeveyn-çocuk atölyesi, müzikli masal atölyesi, hareket gelişim atölyesi, geri dönüşüm atölyesi, eğlenceli oyun atölyesi, kukla ve kurgu atölyesi, öz bakım atölyesi, ebeveyn-çocuk rehberlik atölyesi, bilim atölyesi, matematik atölyesi, parkur atölyesi, duygularım konuşuyor atölyesi, sanat atölyesi, porte atölyesi, karikatür atölyesi, el yapımı kağıt atölyesi gibi onlarca farklı atölyenin çocuklarla buluşacağı belirtildi.