Kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmalarının yanı sıra yeni arterleri de şehir ulaşımına kazandıran Büyükşehir Belediyesi, imar planlarında 35 metre genişliğe sahip 1. Cadde’yi bölünmüş yol haline taşıyor. 
alternatif_yol5

720 rakımlı zorlu parkurda macera dolu bir gün 720 rakımlı zorlu parkurda macera dolu bir gün

Alternatif olacak
AVM’ler bölgesinde zaman zaman yaşanan araç yoğunluğunun asgari seviyelere indirecek çalışma için altyapı işlemleri başladı. Serdivan Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nden başlayacak çalışmayla bin 500 metrelik arter, kaldırımları, aydınlatmaları, bisiklet yolları, parklanma alanları, orta refüjü ve bölünmüş yolu ile bölge ulaşımlarına konfor getirecek. 
alternatif_yol2

35 metre genişlikte yeni arter
Başkan Yüce, “Serdivan’da Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nden başlayacak olan ve imar planlarında 35 metre genişliğe sahip duble yol projesini hayata geçiriyoruz. Dolgu ve altyapı çalışmalarımız başladı. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.
alternatif_yol3

Bölünmüş yol ağı genişliyor
Bölge ulaşımında yeni bir alternatif olacak duble yol projesinin detaylarını da paylaşan Başkan Ekrem Yüce, “Yeni projemiz, orta refüjü, kaldırımları, bisiklet yolları, parklanma alanları ve aydınlatmaları ile yoğunluğu ortadan kaldıracak. Duble yol ağımızı genişletecek bin 500 metrelik arteri inşallah kısa süre içerisinde tamamlayarak hizmete alacağız” diye konuştu.
alternatif_yol4