Şenpiliç Genel Müdürü Aydın Başyurtyaptığı değerlendirmede, “Şenpiliç olarak İSO sıralamasında ilk 100 şirket arasında bu yıl da yükselmenin gururunu yaşıyoruz. Ülkemize, toplumumuza ve sektörümüze daha fazla katkı sağlamak amacıyla stratejik olarak büyümemiz ve akıllı entegrasyonla gelişmemiz tüm hızıyla devam edecek” dedi.

Üretimine Sakarya’daki entegre tesislerinde devam eden ve son 10 yılda %118 büyüme gerçekleştirerek %18 pazar payıyla sektörde lider olan Şenpiliç, doğrudan 3.700, dolaylı olarak 30.000 kişiye istihdam sağlayarak ilk 50 büyük şirket arasında yerini aldı.

İkinci yatırım alanı olarak Çukurova’nın bereketli tarım topraklarına sahip Osmaniye’yi seçti. 500 milyon liralık yatırımlarıyla Kadirli ilçesinde büyümeye devam eden şirket, halen yatırımlarına devam ediyor. İlk yem fabrikasını Adana’da açan Şenpiliç, ardından 125.000 tonluk piliç eti kapasitesine sahip kesimhane yatırımını gerçekleştirdi. Adana’da yeni bir kuluçkahane ve damızlık yatırımlarını da tamamladıklarını belirten Başyurt, “Kadirli’ye yapacağımız ikinci hatla 650 kişilik yeni istihdam sağlayacağız. Sürekli yatırım yapan bir grubuz. Başladığımız planladığımız tüm yatırımları devam ediyoruz” şeklinde konuştu.