Arifiye Karaaptiler Mahallesinde Sakarya Nehri kenarındaki 400 dönümlük alanda hizmete giren Gölya Tabiat Parkı’nda, çok yakında şehrin ilk hayvanat bahçesi açılacak. 
Arifiye ilçesinde bulunan ve içinde; balık tutma alanları, yürüyüş yolları, mini hayvanat bahçesi, kır düğün salonu, mangal alanları, spor alanları, restoran, kafeterya ve market bulunan Gölya Tabiat Parkı’na B sınıfı hayvanat bahçesi açılması için ruhsat alındı.
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, hayvanat bahçesinin Sakarya’daki ilk hayvanat bahçesi olma ünvanına sahip olacağını söyledi. Karakullukçu, “Karaaptiler Mahallesinde 400 dönümlük alan içerisinde inşa ettiğimiz Gölya Tabiat Parkında hayvanat bahçesi kuruyoruz. Bu Hayvanat Bahçesi Sakarya’da ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. Şehrimizin ve ilçemizin bir hayvanat bahçesine ihtiyacı vardı. Bu projeyi hayata geçirmek de bize nasip oldu. Gölya Tabiat Parkı içerisinde şu ana kadar 30 türden 500 hayvan bulunuyor. Parkımızdaki 240 dönümlük gölün içerisinde turna, sazan, kızılkanat, karabalık gibi birçok balık türü bulunuyor. Göl, aynı zamanda birçok göçmen kuşa da ev sahipliği yapıyor. En kısa zamanda, parktaki hayvan türü ve sayılarını da artıracağız. Gölya Tabiat Parkı, gerçekten vatandaşlarımızın gezmesi ve görmesi gereken muhteşem bir doğal yaşam alanı.  Bu alanı oluştururken özellikle alanın doğallığını bozmamaya çalıştık. Bunu da gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz.  Hayvanat bahçesi projemizi gerçekleştirirken bizlerden desteğini esirgemeyen başta Sakarya Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyor, vatandaşlarımızı Gölya Tabiat Parkına davet ediyorum” dedi.

sehrin_ilk_hayvanat_bahcesi_golyada_aciliyor2

sehrin_ilk_hayvanat_bahcesi_golyada_aciliyor3

sehrin_ilk_hayvanat_bahcesi_golyada_aciliyor4sehrin_ilk_hayvanat_bahcesi_golyada_aciliyor5