GAZETECİLERİ AĞIRLADI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Akgün Altuğ, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Adapazarı ilçesindeki bir restoranda düzenlenen programda konuşan Başkan Altuğ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. SATSO'nun tüm kademelerinde seçimlerin yapıldığını anımsatan Başkan Altuğ, Oda'nın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Altuğ, kentte tarımsal ve endüstriyel üretimi destekleyen çok ciddi bir hizmet sektörünün olduğuna değinerek, turizm yatırımlarının da artırılmasına gayret gösterdiklerini belirtti.

Sakarya'nın rekabet ettiği diğer şehirlere göre daha fazla avantajlara sahip olduğunu dile getiren Altuğ, Türkiye'nin her yerine ulaşan yolların kesişim noktasının bu kentten geçtiğini kaydetti. SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan da gazetecilerin gününü kutlayarak, Sakarya için çalışacaklarını ifade etti.

IMG_2218-1
"KAMULAŞTIRMA AŞAMASINDAYIZ"
Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, raylı sistem OSB ve Cengiz Topel Havalimanı konularında açıklama yaptı. Başkan Altuğ, "Söğütlü Karma Organize Sanayi Bölgesi 4 yıldır Danıştay aşamasındaydı ama çözdük. Geçmişte sorunları nasıl çözdüysek bunu da çözdük. Şuan kamulaştırma aşamasındayız. Şuan oranın 3 katı kapasitesinde yatırım yapmak isteyen var. Biz de seçici davranıyoruz. En iyisini seçmeye çalışıyoruz. Daha fazla istihdam edecek fitmayı seçmeye çalışıyoruz" dedi.

"HIZLI TREN ŞİKAYETLERİ ALIYORUZ"
Altuğ son günlerde şikayet konusu olan hızlı tren seferlerini de gündeme taşıdı. Yolcu sayısının azlığı nedeniyle seferlerin azaldığını belirten Altuğ yaptığı açıklamada, "Hızlı tren seferlerinden dolayı şikayetler alıyoruz ancak yolcu sayıları azaldığı için seferler azaltıldı. Cengiz Topel'de pandemiden dolayı sivil uçuşlar yapılmıyor. Hemen yanımızdaki bir hava alanını değerlendirmek Sakarya içinde büyük avantaj" ifadelerine yer verdi.

IMG_2174
"HEPSİNDE RAYLI SİSTEM VAR"
Geçtiğimiz günlerde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin verdiği raylı sistem müjdesini de gündeme taşıyan Başkan Altuğ, bu açıklamaya destek verdi. Altuğ, "Şehirde raylı sistem için geç kaldığımızı düşünüyorum. Bir an önce gerekli adımlar atılmalı. Sakarya’nın rekabet ettiği şehirlere baktığımızda hepsinde raylı sistem var. Sakarya’da da Güneyi Kuzeye bağlayacak bir raylı isteme ihtiyaç var. Bir an önce yapılmasını diliyoruz. Şehri ülkede öne çıkarmak için bir istişare mekanizmasının olmasını düşünüyorum ancak bunu uzun zamandır yapamadık. En kısa zamanda şehrin erkleri ile bir araya gelmeyi ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı.