MSB ACI HABERİ DUYURDU

MSB tarafından yapılan açıklamada, “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 1 Ekim 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanarak hastaneye sevk edilen P. Asb. Çvş. Yusuf Ataş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

640xauto

YÜREK YAKAN GÖRÜNTÜLER

Piyade Astsubay Yusuf Ataş (21), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düştü. Elazığ'ın Kovancılar ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Ataş’ın vasiyeti içeren görüntüler ortaya çıktı. Ataş’ın çektiği görüntüde, “Benim vasiyetim. Hayattan en çok istediğim şey, bir tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir de bayramda gidin annemim babamın elini öpün” ifadeleri yer aldı.

ŞEHİT-2640xauto

VASİYETİNİ YAŞATACAĞIZ

Şehidin arkadaşları tarafından paylaşılan görüntülerde; “Aslan kardeşim, devrem. Daha ilk görev yerinde 1,5 aylıkken bugün Irak’ta şehit oldu. Bu videoyu beraber çektik, bu vasiyetlerin hepsini yaşarken biz yapacaktık. Vasiyetini yaşatacağız Yusuf’um, intikamını alacağız. Şehit P. Asb. Çvş. Yusuf ATAŞ” denildi.