Altyapı çalışmaları şehrin dört bir yanında sürüyor Altyapı çalışmaları şehrin dört bir yanında sürüyor

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç açıklamasında; “İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlerine değer veren bir millet oluşumuzun en net göstergesidir. Geçmişte Mili Mücadele ruhu gençlerimizle vücut bulmuş ve günümüze değin yine gençlerimizin omuzlarında yükselmiştir. Geleceğimizin kurucuları gençlerimize armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi. 

Tarımın geleceği için gençlerin önemi büyük”
Tarımın da gençlerin omuzlarında yükseleceğini ifade eden Mustafa Genç, “Tarımda iyi bir ivme istiyorsak gençlerimizi tarıma çekmeliyiz. Tarım, her ne kadar zorluklar ve sıkıntılarla anılsa da gelecek vaat eden stratejik önemdeki sektörlerin başında yer alıyor. Geleceği parlak olan bir sektörün devamlılığı için de genç nüfusu bu alana çekmeliyiz. Küçükten üretmenin kıymetini, kendine yetmenin gücünü ve değerini öğrenerek büyütüp, tarımla da gelecek planlanabileceğine, farklılaşarak öne çıkılabileceğine inandırmalıyız. Gençler için tarımı özendirici politikalarla tarımda gençlerin tutulabilmesini sağlayarak doğru eğitim ve doğru destek ile gençlerimizin aşamayacağı yol olmadığı görüşündeyim” dedi.

“Gençler, tarım sektöründe yeniliklere ve değişimlere açık”
Teknolojiye hakim ve sürdürülebilir tarım uygulamalarına ilgi duyan bir grup olarak dikkat çektiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç tarımın genç neslin enerjisi, bilgisi ve yenilikçi fikirleri sayesinde daha modern ve sürdürülebilir hale gelebileceğini söyledi.