Başkan Genç TOBB Genel kuruluna katıldı Başkan Genç TOBB Genel kuruluna katıldı

Acı depremlerin üzerinden geçen iki aylık sürecin ardından SATSO, bölgenin sosyal anlamda da normale dönmesi için çalışmalar yapıyor. Özellikle çocuklara yönelik destekleri ilk günden beri devam eden SATSO öncülüğündeki iş dünyası, bu defa da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda depremzede çocukları mutlu etmek, onların acısını bir nebze de olsa hafifletmek adına bir oyuncak bağış kampanyası başlatıyor.
oyuncak_kampanyasi2
3 Nisan’da başlayacak 18 Nisan’da sona erecek
3 Nisan’da başlayacak olan “Çocuklara Oyuncak, Geleceğe Umut Taşıyalım” isimli oyuncak toplama kampanyası 18 Nisan’da sona erecek. SATSO hizmet binasında toplanacak olan oyuncakların kullanılmamış ya da az kullanılmış oyuncaklar olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Sakaryalıların ve şehrin iş dünyası temsilcilerinin destekleriyle toplanacak oyuncaklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle deprem bölgesindeki çocuklara gönderilecek.  
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, deprem bölgesinin ihtiyaçlarını karşılamak adına ilk günden bu yana çalıştıklarını ifade ederek, “Biliyoruz ki yaşanan büyük felaketin ardından maddi olanaklar anlamında telafi edeceğimiz şeyler varken telafisi asla mümkün olmayacak kayıplar da yaşandı. Özellikle çocuklarımızın taşıyamayacağından fazla yükün altına girerek acıyla ve olanaksızlıklarla erken dönemde tanışmış olmaları çok üzücü. Eminim ki şu anda ulusal uluslararası pek çok kurum kuruluş, kişi çocukların bu süreçten en az hasarla çıkabilmeleri için gayret ediyor. 
Biz de SATSO olarak, Sakarya iş dünyası ve Sakarya Halkının destekleriyle çocuklarımızı onların bayramında, yani 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yalnız bırakmayıp yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına oyuncak kampanyası başlatmak istedik. Şehrimizdeki tüm gönüllü vatandaşlarımızın bölgedeki çocukları sevindirmek için Odamıza ileteceği oyuncakları SATSO’dan deprem bölgesine göndereceğiz. Sakaryamız bölgedeki destekleri ve çalışmalarıyla örnek olmuş bir şehir. İnanıyorum ki bu anlamlı kampanya ile de oradaki çocuklarımızın kalbine dokunup orada kalırız. Onların mutluluğuna katkı sağlamak için hep birlikte kampanyaya destek olalım” dedi.