2 DAĞCI HAYATINI KAYBETTİ
Aralarında “Doğadaki İnsan” programının sunucusu Serdar Kılıç’ın da bulunduğu Erzurumlu Dağcılık Kulübü üyeleri 4 Mart tarihinde Yaylalar Köyü’nde dağ kayağı yapmak için tırmandıkları sırada üzerlerine çığ düştü. Çığ altında kalan, Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağ Kayağı Antrenörü Mustafa Tekin ve Dağ Kayağı Antrenörü Sapancalı Necmi Can Öztoprak hayatını kaybetti. Yaralıların da bulunduğu olayda, Jandarma ve AFAD ekipleri dağcıları kurtarmak için seferber oldu. Hava muhalefeti nedeniyle helikopter bölgeleye inemeyince, karadan Artvin AFAD, Erzurum AFAD, Erzurum JAK ve Yusufeli dağcılık kulübü üyeleri bölgeye gitti.

AW841120_07
MORGA KALDIRILDILAR
Araçla ulaşım olmadığı çığ bölgesinde ekipler kar üzerinden bölgeye ulaştı. Gece geç saatlerde bölgeye ulaşabilen ekipler, yaralı dağcılar ve hayatını kaybeden dağcıları kızaklı sedye yardımıyla Olgunlar Mahallesine indirdi. Yaralı dağcılar ambulansla Yusufeli Devlet Hastanesine kaldırılırken, hayatını kaybeden 2 dağcı ise hastane morguna götürüldü.

AW841120_06
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağ Kayağı Antrenörü, dağ rehberi ve Erzurum'daki Alpin Doğa Sporları Kulübü'nün Başkanı olan Mustafa Tekin’in (43) cenazesi, dün Narmanlı Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Aziziye ilçesi Süngeriç Mahallesi'nde toprağa verildi. Cenaze namazına il protokolü, spor camiası, Tekin'in yakınları ve arkadaşları katıldı.

AW841120_04
SAPANCA’DA TOPRAĞA VERİLECEK
Dağ Kayağı Antrenörü Sapancalı Necmi Can Öztoprak’ın cenazesi ise bugün Sapanca ilçesi Cedit Mahallesi Merkez Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Sapanca Kemer Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Öte yandan 4 Mart’ta hayatını kaybeden Necmi Can Öztoprak’ın 5 Mart’ta doğum günü olduğu öğrenildi.