Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, kurul üyesi, kurum temsilcileri ile Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Belediye Başkanlığı ve Sapanca Villa ve Bungalov İşletmecileri Derneğinin temsilcileri katıldı.

Toplantıda “Sapanca ve Bölge Turizmi”,“Karavan Park Projesi”, “Sağlık Turizmi Çalıştayı”, “Sürdürülebilir Turizm Programı” konuları değerlendirildi.

Sapanca’nın konaklama kapasitesi, ilçeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı, ilçenin tanıtımı için turizm danışma bürosunun kurulması, konaklama tesislerinin belgelendirilmesi gibi konular hakkında kurula bilgi verildi. 
sapanca_turizm2

SATSO Turizm Komisyonu tarafından Sakarya’da ilki Millet Bahçesinde olmak üzere belirli alanlarda 3-4 araç kapasiteli ve kısa süreli konaklama içeren “Karavan Park” alanları oluşturulması hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi.

2023 yılı içerisinde yapılması planlanan “Sağlık Turizmi Çalıştayı”nın yeri ve tarihi ile çalıştay masaları ve katılımcılar hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi.

Bakanlık belgeli konaklama tesislerinin yıl sonuna kadar almak zorunda olduğu “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” ile ilgili mevcut istatistikler üzerinden değerlendirme yapılarak toplantı sona erdi.

Zayn sınır tanımıyor Zayn sınır tanımıyor

sapanca_turizm3