Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri pazar denetimlerini sürdürüyor. Haftanın farklı günleri kurulan semt pazarlarında vatandaşların alışverişlerini rahat ortamda, kaliteli ve sağlıklı ürünlere ulaşmasını sağlamak amacıyla zabıta ekipleri var gücüyle çalışıyor.

Sapanca_zabitasindan_pazarda_denetim (3)
İlçede denetimler son olarak Cuma Pazarı'nda devam etti. Ekipler, denetimlerde pazarcı esnafının tezgâh sınırlarına uyup uymadığını, fiyat etiketlerinin kontrollerini, tartıların ölçü ayar muayene kontrollerini denetledi. Ambalajlı gıda malzemesi satılan tezgâhlarda ise ürünlerin üretim ve son kullanma tarihleri kontrol edildi.

Sapanca_zabitasindan_pazarda_denetim (1)
Yapılan denetim hakkında açıklamalarda bulunan Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Güreci, vatandaşların güvenilir gıdaya ulaşması için denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirtti. Güreci, “Sapanca Semt Pazarlarında alıcı ve satıcıları daha iyi şartlarda buluşturma hedefindeki zabıta ekipleri denetimlerini belirlenen program dâhilinde gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Öte yandan her türlü olumsuzluklarla karşı vatandaşların görüşlerini 0850 224 54 54 numaralı telefona iletebilecekleri hatırlatıldı.

Sokak köpekleri tarafından saldırıya uğradı! Sokak köpekleri tarafından saldırıya uğradı!