Sakarya Büyükşehir Belediyesi, çocuklara ve gençlere birbirinden farklı dallarda, branşlarda eğitimler vermeye ve kişisel gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyor.

BİNLERCE HAYATA DOKUNDU
Sakarya’daki tüm Sosyal Gelişim Merkezleri’nde (SGM) yıl boyu verilen eğitimler, binlerce kursiyerin hayatına dokundu. Atölye eğitimlerinin yanı sıra geniş branş yelpazesiyle miniklerin yeteneklerini keşfetmesini sağlayan SGM’lerde yıl sonu şöleni yaşanıyor.

373 gelenek ustasına daha sanatçı tanıtma kartı 373 gelenek ustasına daha sanatçı tanıtma kartı

Sapanca Sgm Nin Miniklerinden Solen Gibi Final (3)
SANATIN HER ALANINDA
Bu kapsamda Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi (SGM), kış dönemi kapanış programı görkemli bir programla gerçekleştirildi. 7-14 yaş arası minikler halk oyunları, folklor, müzik ve sanatsal alanda aldıkları eğitimlerle birbirinden güzel gösteriler ve konserler düzenledi.

Sapanca Sgm Nin Miniklerinden Solen Gibi Final (2)
ŞÖLENE DÖNÜŞTÜ
Bir grup dans etti, diğer grup enstrümanlarla şarkılar çalıp söyledi, bir başka grup ise şovlar gerçekleştirdi. Oldukça renkli ve coşkulu görüntülere sahne olan programlar, izleyen aileler ve vatandaşları adeta büyüledi. 

Sapanca Sgm Nin Miniklerinden Solen Gibi Final (4)
3 farklı branşta sahne performanslarının yer aldığı yıl sonu şöleninde ayrıca satranç ve akıl oyunları turnuvalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Editör: Tuğrul Gümüşel