Açılışa Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Şafak Başoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz, meclis üyeleri, okul müdürleri, muhtarlar, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 
sapanca_matematik_festivali2

“Festivalin tüm katılımcılara hayırlı olmasını diliyorum”
Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat; “Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen festivalin hazırlığında emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bu festival, çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini gösterme, matematikle daha yakından tanışma fırsatı sunacaktır.  Söz konusu eğitim olduğunda kurumlarımıza her zaman büyük destek olan, katkılarını esirgemeyen Sapanca Belediye Başkanımız Özcan Özen’e teşekkür ediyorum. Bugün açılışını yaptığımız ve iki gün devam edecek olan Matematik Festivalinde çocuklarımızın hem eğitici hem de keyifli zaman geçireceğine inanıyorum. Festivalin tüm katılımcılara hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
sapanca_matematik_festivali5

Matematik eğitimine yeni bir soluk getirmek 
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı; “Matematikle ilgili, matematiği öğrenmeyi de paylaşmayı da seven bir topluluğuz. Matematik eğitimine yeni bir soluk getirmek, öğrencilerin problem çözme, soyut düşünme ve mantıksal çıkarım yapma becerilerini geliştirecek projeler üretmek amacıyla yola çıktık. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Sapanca Matematik Festivalinin tüm katılımcılara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
sapanca_matematik_festivali3

“Yeni nesilden çok umutluyum”
Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen de; “Matematik, bilimin temel taşlarından biridir ve bu festival de, matematikle daha yakından tanışmanın ve sevmenin bir yoludur. Bu festival, öğrencilerimizin matematikle dostça bir ilişki kurmalarına, sorular sormalarına ve keşfetmelerine olanak tanıyacaktır. Matematik, mühendislikten tıbba, ekonomiden bilgisayara, günlük yaşamımızdan bilime kadar birçok alanın temel aracıdır. Bu festivalde, matematiğin günlük yaşamda nasıl kullanılabileceğini keşfedeceksiniz. Hayata geçirdiğimiz projeler, Sapanca'da eğitim için vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmiş olduğumuzun da göstergesidir. Göreve geldiğimiz günden bu güne TÜBİTAK 4007 Sapanca Bilim Şenliği, 2020/ 2021/ 2023 TÜBİTAK Yazdıkça Yazıyorum Projeleri, Sapanca’dan Osmaniye’ye TÜBİTAK Projesi. Bunların dışında ilk, orta, lise ve üniversitelerimizin birçok projelerine paydaş olduk. Çocuklar ve gençler için kültür, sanat ve spor kurslarını her sene arttırdık. Sapancalı gençlerimiz ve çocuklarımız için Sapanca Gençlik Merkezini hizmete sunduk. Ben yeni nesilden çok umutluyum. Türkiye’mizin 100’üncü yılını gururla kutlarken, ikinci yüz yılına siz geleceğimiz gençlerle umutla yelken açıyoruz. Festivalin hazırlığında emek veren tüm ekibi tebrik ediyor, Matematik Festivalimizin çocuklarımız için verimli ve başarılı geçmesini diliyorum” şeklinde konuştu.
sapanca_matematik_festivali4

Yılın son meclis toplantısı yapıldı Yılın son meclis toplantısı yapıldı

Eğlenerek matematiği sevdirmek 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz da, “Festivalimizin ruhu, heyecan verici bulduğumuz matematiği paylaşmak ve eğlenerek matematiği sevdirmek. Bu festivalle bunu başaracağımıza inanıyorum. Çocuklar ve gençlerimize matematiği hayatlarının her alanında kullanabileceklerini göstermek adına düzenlemiş olduğumuz Sapanca Matematik Festivali’nde bizden desteğini esirgemeyen Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Sapanca Matematik Festivali 2 Kasım Perşembe günü saat 16.00’ya kadar Sapanca Belediyesi Düğün Salonu’nda ziyaretçilere açık olacak.