Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl binlerce vatandaşları sanatla buluşturduğu, meslek sahibi olmalarını sağladığı SAMEK’lerdeyıl sonu sergileri heyecanı yaşanıyor.

El emeği, göz nuru parçalar
SAMEK merkezlerindegüzel sanatlar, el sanatları, dil eğitimleri, sosyal ve kültürel eğitimler, bilgisayar eğitimleri, mutfak eğitimleri ve geleneksel sanat eğitimi alan kursiyerler yıl boyu birbirinden güzel eserler ve çalışmalar ortaya koydu. Büyükşehir’in tüm ilçelerdeki merkezleri 7 farklı başlıkta yıl sonu sergileri açarak binlerce el emeği, göz nuru eseri görücüye çıkardı.
Samek Geyve9

Türk Dünyası Tarih Kültür Dergisi 450. sayısı çıktı Türk Dünyası Tarih Kültür Dergisi 450. sayısı çıktı

Farklı sanat dalları, 800 eser
Son olarak Geyve SAMEK’te açılan yıl sonu sergisinde 300 kursiyerin ahşap boyama, giyim, el nakışları, deri ürünleri hazırlama, resim karakalem, ahşap yakma, çeyiz, iğne oyası, kırkyama, dekoratif ev aksesuar atölyelerinde ortaya çıkardığı eserler sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 800 eser arasından vitrine çıkarılan 313 eser, rengarenk görüntüsü ve etkileyici hikayeleriyle vatandaşların beğenisini kazandı.
Samek Geyve3

Eserlerin her biri birbirinden değerli
Sergi açılışını yapan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Alpay Şirin, bu kursların Sakaryalıların ufkunu açıp geleceğine yön vereceğini ifade ederek şöyle dedi: “SAMEK merkezlerimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Kursiyerlerimiz hem yeteneklerini keşfediyor hem de ev ekonomilerine katkılar sağlıyor. Ortaya koyduğunuz eserlerin her biri çok değerli. Bu yılda başarıyla dönemimizin sonuna geldik, tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor önümüzdeki yıl daha güzel etkinliklerde buluşmayı diliyorum” dedi. 

Samek Geyve2

Samek Geyve4

Samek Geyve6

Samek Geyve5

Samek Geyve8

Samek Geyve7

Editör: Ayşen Kolçak